chrome firefox opera safari iexplorer

Як стати впевненою у собі: 5 простих кроків

16 березня 2015 о 21:36

Скільки разів ви намагались щось сказати людині в обличчя, зробити якийсь важливий вчинок або ж просто вирішити щось для себе, однак завжди щось зупиняло... Проблема у відсутності впевненості! Детальніше читайте у «Країні Здоров'я».

— Намагайтеся прийняти відкриту і невимушену позу, встановіть візуальний контакт зі співрозмовником, краще нічого не тримайте в руках. Якщо ситуація дозволяє, посміхайтеся. Відкрита поза означає пряму поставу, опущені плечі — і ніяких бар'єрів, що вишиковуються руками. Сидяча поза з невимушено опущеними або лежачими на колінах руками відображає спокій і впевненість у собі.

— Встановіть візуальний контакт.
Не варто дивитися на співрозмовника занадто пильно, це може бути сприйнято як загроза, але й не відводьте погляд занадто швидко, щоб не здатися боязким або незацікавленим співрозмовником.

— Якщо ви сидите, стежте, щоб ваша постава була прямою, і злегка нахиліться в бік співрозмовника.
Це демонструє ваш інтерес і підбадьорює людей. Відкинувшись у кріслі, ви, звичайно, приймете більш зручну для себе позу, але вона сприймається людьми як оборонна і відсторонена або, що гірше, як демонстрація байдужості. В даному положенні набагато складніше брати участь в обговоренні і доносити свою точку зору.

— Не дозволяйте рукам видати вас.
Брак впевненості часто проявляється в тому, що людина несвідомо стискає кулаки, не випускає з рук папку, портфель або склянку з водою. Навколишні неодмінно це помітять. Занадто активна жестикуляція знижує довіру до вас. Якщо у вас іноді тремтять руки, використовуйте техніки релаксації, щоб позбутися від напруги. Досить ефективний прийом — уявіть, що ваші руки важчають, ніби наливаючись свинцем, і заспокійливо теплішають.

— Не створюйте бар'єри.
Чи не обхоплюйте себе руками — це стандартна реакція нервуючої людини, адже так вона фактично ховається від співрозмовників і обіймає себе, щоб захиститися. У той же час дана поза створює певний бар'єр і може бути витлумачена вашим начальником або колегами як відсутність інтересу або найчастіше як знак незгоди або несхвалення.

14 листопада

Інші дати
Народився Андрій Малишко
(1912, м.Обухів, Київська область - 1970), український поет, перекладач, літературний критик. Автор численних збірок поезій («Лірика», «За синім морем», «Далекі орбіти», «Дорога під яворами»), поеми «Прометей».
«Рідна мати моя, ти ночей не доспала, І водила мене у поля край села, І в дорогу далеку ти мене на зорі проводжала, І рушник вишиваний на щастя дала. Хай на ньому цвіте росяниста доріжка, І зелені луги, й солов»їні гаї, І твоя незрадлива материнська ласкава усмішка, І засмучені очі хороші твої. » (Андрій Малишко)
Розгорнути