chrome firefox opera safari iexplorer

З 1 квітня може припинити виходити в ефір єдиний у світі кримськотатарський телеканал

31 березня 2015 о 16:25

Над єдиним у Криму опозиційним телеканалом АTR через відсутність «російської» реєстрації зависла реальна загроза припинення існування. Тим самим каналом, двом представникам якого за підсумками минулого року «господар Криму» Сергій Аксьонов особисто вручав статуетки в номінації «найкращий тележурналіст». Але вже 24 березня на прес-конференції у Москві пан Аксьонов висловив своє бачення перспектив для АТR. «Керівництву каналу (заступнику гендиректора Лілі Буджуровій, з якою Аксьонов мав зустріч напередодні. — Авт.), роз’яснили, що нагнітати обстановку і викликати у населення почуття напруженості, пов’язане з тим, що канал дає надію на повернення Криму в Україну, в нинішній напіввійськовий час неприпустимо», — заявив Аксьонов. Водночас він звинуватив керівництво АТR у затягуванні перереєстрації в Роскомнагляді, хоча саме Роскомнагляд чотири рази поспіль повертав назад каналу заявку на продовження ліцензії на мовлення.

«Усі наші медіа-ресурси: кримськотатарський телеканал АТR, «Лялі», Радіо «Мейдан», радіо «Лідер» та інформаційний портал «15 хвилин» ще у вересні, відповідно до російського законодавства, були перереєстровані як суб’єкти господарювання. А вже в жовтні всі документи були передані в Роскомнагляд для реєстрації ЗМІ. На жаль, до теперішнього моменту жоден iз медіа-ресурсів так і не отримав свідоцтво про реєстрацію ЗМІ», — пояснила гендиректор АТR Ельзара Іслямова.

Варто додати, що канал готує програми трьома «державними» мовами Криму, як це, власне, передбачено його конституцією, — російською, кримськотатарською й українською. Проте, судячи з усього, кримська влада прагне повної лояльності.

«Кримській владі потрібні саме такі кримські татари: несуб’єктні, лояльні, прорадянські, щоб з георгіївськими стрічками і обов’язково шеренгою. Щоб своєї думки не мали, а погоджувалися бути частиною «сім’ї народів». Щоб ніякої смути і без усіляких minority report. Вершина майстерності — вміння віддавати честь», — резонно зауважив відомий кримський журналіст Павло Казарин, що нині працює в Києві на одному із центральних телеканалів, у коментарі сайту «Крим. Реалії».

Тож експерти не виключають, що основні інформаційні і культурно-освітні «атеерівські» програми з часом можуть «переїхати» на повністю підконтрольний владі канал «Перший кримський», який при Україні був ДТРК — державною телерадіокомпанією. Там минулого тижня вийшов розлогий сюжет про те, що «жодної правдивої інформації на каналі АТR немає». І що «на його інформполітику досі впливають Джемілєв і Чубаров». Якщо це «переформатування» на новий лад справді станеться, то можна буде констатувати лише одне: всі ЗМІ на півострові будуть наповнюватись винятково «правильним», лояльним до властей контентом.

«В ефірі нового старого телеканалу будуть розповідати про те, як змінилося у кращий бік життя кримськотатарського народу за минулий рік. Ремзі Ільясов стане давати розлогі інтерв’ю. Будуть улесливі посмішки і вегетаріанські питання. На ток-шоу будуть приїжджати ополченці з «ДНР» і розповідати про непорушну дружбу Олександра Невського і Золотої Орди. Про депортацію будуть згадувати 18 травня — в підводці до сюжету про те, як Володимир Путін реабілітував кримськотатарський народ», — напівжартома припустив згаданий вище Казарин.

24 грудня

Інші дати
День працівників архівних установ
Свято встановлено в Україні «…враховуючи значний внесок архівних установ України у розвиток вітчизняної науки і культури, інші сфери життя суспільства, необхідність подальшого вдосконалення архівної справи та на підтримку ініціативи працівників архівних установ…» згідно з Указом Президента України «Про День працівників архівних установ» від 30 жовтня 1998 року № 1200/98.
Розгорнути
Народився Спиридон Черкасенко
(1876, м. Новий Буг Миколаївської обл. - 1940)  - письменник, педагог, журналіст, освітньо-культурний діяч. Автор п'єс, історичних романів, оповідань, віршованої трагендії "Коли народ мовчить" та історичної драми "Северин Наливайко". Деякі його вірші покладені на музику та стали народними піснями.
Розгорнути
Народився Костянтин Данькевич
(1905, м.Одеса – 1984) – український композитор, піаніст, педагог. Автор балету «Лілея», опер «Трагедійна ніч», «Боглан Хмельницький», «Назар Стодоля», музики до театральних вистав та кінофільмів.
Розгорнути
Народився В’ячеслав Чорновіл
(1937, с.Єрки, Черкаська область – 1999) – літературний критик, публіцист, політичний діяч. Герой України.
«Однак шани заслуговує тільки той, хто шанує самого себе... Бо Україна починається з тебе.» (Вячеслав Чорновіл)
Розгорнути