chrome firefox opera safari iexplorer

Незвичні сучасні ікони вперше представили у Полтаві

09 квітня 2015 о 09:43

У Полтаві напередодні Великодніх свят представили виставку сучасної ікони митців Миколаївської іконописної майстерні «Небо на землі». Захід проходить у новій галереї сучасного мистецтва «Джамп», — повідомляє кореспондент РІСУ Сергій Євтушенко.

Керівник галереї Тарас Гунченко познайомився з миколаївськими майстрами випадково, і їхнє мистецтво та новаторство настільки його вразили, що одразу вирішив презентувати мистецькі доробки миколаївців у рідній Полтаві. Тим більше, що тут ще не представляли такий сучасний іконопис.

risu.org.ua

 risu.org.ua

«Чомусь існує стереотип стосовно ікон, що це обов’язково має бути старовинний витвір мистецтва, і чим давніший, тим краще. Але час не стоїть на місці, і кожна епоха була славна різними художніми майстрами. Чому ж не можуть вписати власну сторінку в історію іконопису і наші сучасники? – вважає Тарас Гунченко. — Творчість майстерні «Небо на землі» вражає, передусім, тому, що вони чи не перші стали на шлях новаторства у такому суворо канонічному виді мистецтва».

Як розповів Тарас Гунченко, іконописці цього творчого об’єднання хоч і творять сучасне мистецтво, проте працюють за старовинними технологіями. Кілька років поспіль вони за історичними джерелами по крупицям відшуковували секрети своїх попередників. Як і пращури, вони використовують дошки з липи та черешні, фарби виготовляють власноруч з природних мінералів і яєчної емульсії.

risu.org.ua

 risu.org.ua

У роботах можна побачити фрагменти золочення та сріблення. Частина ікон виконана у незвичайному новаторському стилі, деякі з них схожі на інсталяції кількістю різних деталей та поєднанням матеріалів. «Втім, таким є бачення майстрів», — додає Тарас Гунченко.

Виставка сучасної ікони працюватиме до 10 травня, її безкоштовно зможуть відвідати всі охочі, завітавши у галерею «Джамп» за адресою вул. Монастирська, 3.

Надалі майстри з Миколаєва обіцяють порадувати полтавців ще однією виставкою, але тут вже можна буде побачити ікони, виконані у традиційній манері.

15 січня

Інші дати
1992 — Президія Верховної Ради України ухвалила Державний гімн України
затверджено музичну редакцію, автором якої є М. Вербицький
Розгорнути
Народився Агатангел Кримський
(1871, м.Володимир-Волинський - 1942) - сходознавець, історик, письменник і перекладач кримськотатарського походження, один з організаторів Академії Наук України (1918).
"Мій краю! за тебе прийнять не лякаюсь Найгіршого лиха, Бо всякеє горе, недоля, скорбота Тепер мені втіха. Дурниця всі рани й душевні, й тілесні, З нудьгою чи кров'ю: Бо знаю я серце, що всі мої болі Погоїть любов'ю". (Агатангел Кримський)
Розгорнути
Народився Леонід Молодожанин (Лео Мол)
(1915, м. Полонне Хмельницької обл. - 2009) - український скульптор. Автор пам'ятників Т. Шевченку у Вашингтоні, Буенос-Айресі, Санкт-Петербурзі. У Вінніпезі (Канада) відкрито сад скульптур Лео Мола.
Розгорнути