chrome firefox opera safari iexplorer

У Львові експонуватимуть сучасні ікони

03 листопада 2011 о 13:19

5 листопада у Львові відбудеться урочисте відкриття виставки ікон українських та європейських іконописців. Експозиція ікон відбуватиметься в Національному музеї у Львові.

Як повідомили у прес-службі Львівської міської ради, виставка відбувається в межах ІІІ Міжнародного іконописного пленеру «Божі Посланці Старого Завіту», який кожного року збирає іконописців з України, Польщі, Словаччини та Білорусі у м. Новиця. Саме тут можуть зустрітися іконописні традиції Заходу і Сходу.

Після двотижневого пленеру праці учасників презентуються на вернісажі в каплиці Успіння пресвятої Богородиці у Новиці, а потім мандрують далі крізь Криницю, Люблін, Львів, Луцьк, щоб врешті-решт в кінці року потрапити до Варшави.

Виставка відбувається під патронатом Його Ексцеленції Архієпископа Яна Мартиняка, Митрополита Перемисько-Варшавського та Генерального Консула Польщі у Львові Ярослава Дрозда. Організаторами пленеру є «Товариство друзів Новіци» (Польща), «Братство греко-католицької молоді «Сарепта» (Польща), Кафедра сакрального мистецтва Львівської національної академії мистецтв (Україна) за підтримки галереї сучасного сакрального мистецтва «Iconart».

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути