chrome firefox opera safari iexplorer

Зроблено в Україні: Українська верхова — порода коней, яку вивели для спорту

02 квітня 2015 о 10:07

Українська верхова — це молода порода коней, яку вивели в Україні після Другої світової війни спеціально для потреб кінного спорту. Після пережитої війни люди поверталися до мирного життя, а країна починала готуватися до Олімпійських ігор.

Для виведення української верхової обрали 11 порід: чистокровну верхову, угорську, російську верхову, гановерську та арабську. Результатом селекції стала порода, чудово пристосована для класичних видів кінного спорту — виїздки, конкурів та триборства.

Українська верхова прославилася під час Олімпійських ігор 1968 у Мехіко. Тоді Іван Кізімов здобув золоту медаль в змаганнях у вищій школі верхової їзди, виступивши на 10-річному жеребці Іхорі.

А вже на московській Олімпіаді троє радянських вершників піднялися на вищий щабель п’єдесталу в командному заліку з виїздки. Знову ж таки на українських конях.

За період з 1975 до 2000 року серед коней української породи було 318 переможців та призерів міжнародних і національних змагань. На першому Київському міжнародного аукціоні продали 78 жеребців, за яких отримали 130 тисяч доларів.

Найвідомішим конем української верхової був жеребець Бах, якого продали за 100 тисяч доларів. Свого часу він був третім у світовому рейтингу, а його ціна відповідно зросла до півмільйона доларів.

Джерело: 24
Розділи: Спорт в Україні

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути