chrome firefox opera safari iexplorer

10 добрих новин для охорони довкілля

08 травня 2015 о 11:11

5 травня 2015 року Президентом Україні були підписані закони Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо охорони тваринного світу (реєстр. № 0916) та Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони біорізноманіття (реєстр. № 0917).

Ці закони мають низку важливих новацій, зауважує співавтор законів, Голова профільного Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Микола Томенко.

Зокрема, нормами цих законів:

  1. Відновлюються права громадських інспекторів з охорони довкілля. Нагадаємо, інститут громадських інспекторів діяв з 1984 до 2000 року. Отож, боротьба за відновлення прав громадських інспекторів тривала біля 15 років. Відповідна законодавча ініціатива М. Томенка за часів Януковича кілька разів пропонувалася у ВР, але не знаходила підтримки.

Діяльність громадських інспекторів з охорони довкілля дасть можливість зруйнувати нинішні корупційні схеми та різноманітні оборудки в екологічній сфері, зокрема, так зване «кришування» представниками правоохоронних органів браконьєрства в мисливстві та рибальстві, порушень законодавства щодо незаконної вирубки лісу, видобутку корисних копалин тощо.

  1. Забороняється проведення рубок головного користування та всіх видів поступових та суцільних рубок, вирубування дуплястих дерев у заповідній зоні національних природних парків.
  1. Забороняється добування піску та гравію в річках та інших водоймах у заповідній зоні національних природних парків.
  1. У період масового розмноження диких тварин, з 1 квітня до 15 червня, забороняється проведення робіт та заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою (тобто, запроваджується так званий «період тиші»): пальба, проведення вибухових робіт, феєрверків, санітарних рубок лісу, використання моторних маломірних суден, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах. 
  1. Заборонена реклама браконьєрських знарядь та їх зберігання. А до заборонених знарядь лову додано електрогон, петлі, самолови, самостріли.
  1. Забороняються використання тварини у кориді, створення та діяльність пересувних звіринців, пересувних зоопарків та пересувних виставок диких тварин, а також діяльність дельфінаріїв, що не мають природної морської води.
  1. Забороняється розорювання або в інший спосіб пошкодження, ліквідація природних місць мешкання диких тварин (нір, барлогів, гнізд тощо).
  1. Забороняється селекційний відстріл тварин у природних заповідниках.
  1. Забороняється використання ведмедів та вовків на мисливських випробувальних станціях, а також для проведення іспитів, змагань і притравки мисливських собак.
  1. Значно збільшуються штрафи. Так, порушення порядку придбання, збуту чи розповсюдження об'єктів тваринного або рослинного світу тягне за собою накладення штрафу від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією об'єктів тваринного або рослинного світу чи без такої. Ті самі дії, вчинені щодо об'єктів тваринного або рослинного світу, які перебували в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, тягнуть за собою накладення штрафу від п‘ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією об'єктів тваринного або рослинного світу. Порушення правил утримання диких тварин у неволі або в напіввільних умовах тягне за собою накладення штрафу від трьох до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією об'єктів тваринного або рослинного світу чи без такої.
Розділи: Довкілля

24 листопада

Інші дати
Народився Олекса Стороженко
(1806, с. Лисогори, Чернігівська область – 1874) – український письменник, етнограф, художник. Автор двотомного видання «Українські оповідання», в основі значної частини яких - народні перекази, анекдоти, прислів'я.
«Наша чудова українська врода, нагріта гарячим полуденним сонцем, навіва на думи насіння поезії та чар. Як пшениця зріє на ниві і складається у копи і скирти, так і воно, те насіння, запавши у серце й думку, зріє словесним колосом і складається у народні оповідання й легенди» (Олекса Стороженко)
Розгорнути