chrome firefox opera safari iexplorer

10 речей, які варто побачити будучи в Дніпропетровську

15 травня 2015 о 10:14

Дніпропетровськ порадує любителів захоплюючих екскурсій багатим вибором історичних і архітектурних пам'ятників, в місті відкрито безліч цікавих музеїв, галерей і театрів. Ми пропонуємо вам такі місця :

1. Європейська площа

Європейська площа в Дніпропетровську — нове і сучасне місце для відпочинку жителів і гостей міста. На Європейській площі в Дніпропетровську розташовано кафе і ресторани, торгівельно-розважальний центр Європа.

2. Фестивальний причал

skyscrapercity.com

 skyscrapercity.com

Фестивальний причал в Дніпропетровську знаходиться на Набережній імені Леніна. На Фестивальному причалі регулярно проходять масові заходи державних масштабів і місцевого значення. Фестивальний причал улюблене місце городян, тут постійно проходять різні події, гуляють молоді пари, фотографуються молодята.

3. Ботанічний сад Дніпропетровського національного університету — одна з пам'яток Дніпропетровська, ботанічний сад при ДНУ.

dniprograd.org

 dniprograd.org

Заснований в 1931 році. Але під час війни сад був повністю знищений, і відновлювати його довелося з нуля. Частина колишньої території відійшла до парку ім. Гагаріна, а частина — під забудову студентського містечка університету. З 1963 року дніпропетровський Ботанічний сад оголошений заповідною територією. Сьогодні колекція чагарників дніпропетровського ботанічного саду має статус «Національного надбання України».

4. Музей Історії міліції

cikavo-znaty.com

 cikavo-znaty.com

Музей історії і бойової слави міліції Дніпропетровської області був заснований в 1975 році в Дніпропетровську. Статус народного музею отримав в 1979 році.

5. Маврінський майдан

svidok.ua

 svidok.ua

Майдан – споруда, що є земляними валами, заввишки декілька метрів, розташовані особливим, традиційним для подібних споруд, образом. У центрі завжди розташовується кільцевий насип, з декількома вузькими проходами назовні, і поглибленням усередині.

6. Проспект Карла Маркса

cikavo-znaty.com

 cikavo-znaty.com

Проспект Карла Маркса головна вулиця в Дніпропетровську, як в адміністративному, так і в культурному і комерційному сенсі. Вулиця Карла Маркса починається пам'ятником Слави і закінчується залізничною станцією Головна для Дніпропетровська. Уздовж самого проспекту — багато будівель старої забудови, у тому числі історичний музей.

7. Лава закоханих і Дерево щастя

cikavo-znaty.com

 cikavo-znaty.com

Чудове місце для закоханих чи просто туристів у місті. Лава закоханих встановлена 13 вересня 2008 р.

8. Арт-кафе Невідомий Петровський

cikavo-znaty.com

 cikavo-znaty.com

Якщо ви не були в «Петровськом» — ви не бачили Дніпропетровська. Заклад створений молоддю міста, всі його експозиції і весь дизайн втілені в життя руками молоді. Відтворена атмосфера дореволюційних часів, коли і жив Іван Петровський.
Дозвілля, яке надихає:
— музичні концерти;
— літературні вечори;
— різні перформанси;
— театральні вистави;
— арт-виставки;
— настільні ігри;
— Wi-fi.

9. Свято-Покровський храм 

cikavo-znaty.com

 cikavo-znaty.com

Храм Покровський побудований на красивому березі колишньої річки Роставіци засновницею Знаменовського монастиря ігуменею Єлизаветою.

10. Скульптура Юність Дніпра

cikavo-znaty.com

 cikavo-znaty.com

Історія цієї скульптури дуже цікава, але її доля – складна. „Юність Дніпра” була створена Петром Євлампійовичем Куценком у 1982 році. Відлита вона в бронзі, загальна вага скульптури складає три з половиною тони. Автор розповідає, що працював над нею всього рік.

 

 

24 грудня

Інші дати
День працівників архівних установ
Свято встановлено в Україні «…враховуючи значний внесок архівних установ України у розвиток вітчизняної науки і культури, інші сфери життя суспільства, необхідність подальшого вдосконалення архівної справи та на підтримку ініціативи працівників архівних установ…» згідно з Указом Президента України «Про День працівників архівних установ» від 30 жовтня 1998 року № 1200/98.
Розгорнути
Народився Спиридон Черкасенко
(1876, м. Новий Буг Миколаївської обл. - 1940)  - письменник, педагог, журналіст, освітньо-культурний діяч. Автор п'єс, історичних романів, оповідань, віршованої трагендії "Коли народ мовчить" та історичної драми "Северин Наливайко". Деякі його вірші покладені на музику та стали народними піснями.
Розгорнути
Народився Костянтин Данькевич
(1905, м.Одеса – 1984) – український композитор, піаніст, педагог. Автор балету «Лілея», опер «Трагедійна ніч», «Боглан Хмельницький», «Назар Стодоля», музики до театральних вистав та кінофільмів.
Розгорнути
Народився В’ячеслав Чорновіл
(1937, с.Єрки, Черкаська область – 1999) – літературний критик, публіцист, політичний діяч. Герой України.
«Однак шани заслуговує тільки той, хто шанує самого себе... Бо Україна починається з тебе.» (Вячеслав Чорновіл)
Розгорнути