chrome firefox opera safari iexplorer

12-річну школу запровадять з 2017 року

11 червня 2015 о 09:10

Навчальні програми 12-річної школи почнуть діяти з 2017 року. Про це повідомила перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун, повідомляє Укрінформ.

«У перехідних положеннях до законопроекту „Про освіту“ передбачено, що навчальні програми 12-річної школи починають діяти з 2017 року. Тобто, перших випускників дванадцятирічки ми отримаємо у 2029 році. Тут не йдеться про те, що діти, котрі зараз навчаються у п'ятих-шостих або десятих класах, будуть переводитись на інші програми», — зазначила заступник міністра.

За її словами, перехід до 12-річної середньої освіти має дві причини.

«Очевидно, що 12-річна освіта має сенс не просто тому, що так є у Європі. По-перше, у такому випадку відбувається відтягування моменту прийняття рішення про подальше навчання чи вихід на ринок праці. На сьогодні ми бачимо, що діти, які закінчують школу в 16-17 років, часто не готові до того, щоб прийняти правильне рішення щодо подальшої долі», — наголосила Совсун.

Інша причина полягає у необхідності надати учням більше часу для того, щоб підготувати їх до подальшої участі у суспільстві.

«У 21 столітті обсяг знань, вмінь і навичок, які необхідні для того, щоб брати участь у житті суспільства, суттєво зросла... Необхідно приділити більше часу, щоб підготувати людину до подальшої участі в суспільстві», — зазначила Інна Совсун.

Водночас, за її словами, після переходу до 12-річної освіти можливим стане скорочення програм підготовки у вищих навчальних закладах.

Розділи: Новини освіти

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути