chrome firefox opera safari iexplorer

День журналіста щорічно відзначається в Україні 6 червня

06 червня 2015 о 13:00

День журналіста щороку відзначається в Україні 6 червня — у день прийняття Спілки журналістів України в 1992 році в Міжнародну федерацію журналістів. Відповідний Указ Президента України № 251/94 був підписаний 25 травня 1994 року).

Цікаво згадати, звідки взялася саме ця дата, 6 червня. Цей день було обрано далеко не випадково. Саме 6 червня в Брюсселі Національний союз журналістів України був прийнятий в Міжнародну федерацію журналістів, яка є найбільшою організацією професійних робітників засобів масової інформації в світі.

День журналіста — це не тільки професійне свято працівників засобів масової інформації. Це свято загальнонародне, тому що важко уявити сучасне суспільство без інформації, без засобів її передачі, без професійного погляду на події і факти нашого життя.

Хто володіє інформацією – володіє світом.

Усіх журналістів світу об’єднує те, що вони без перерви, і в день, і вночі, тримають руку на пульсі планети. Журналісти не тільки показують наше життя, вони впливають на нього. А відтак, на життя кожної людини.

Журналісти стоять на контролі суспільства. Вони знають про все, що відбувається, докладніше і швидше за інших. Саме від них залежить формування суспільної думки.

Журналістика – професія справедливих, наполегливих, відчайдушних людей, які прагнуть змінити світ на краще. Це професія тих, хто вміє цінувати товаришів, команду, спільно йти до мети. Не можливо уявити собі тележурналіста – без оператора. Газетяра без фотокора, радіо ведучого без команди технічного забезпечення. Тобто, без тих людей, з якими журналісти спільно створюють якісний та цікавий інформаційний продукт.

Ніщо у сучасному світі високих технологій і шаленого ритму життя не коштує так дорого як інформація. Слово – потужна зброя. Журналістам відомо, що словом можна надихнути на подвиг, або просто знищити. Тому професійність журналіста — в обережному і виваженому ставленні до кожного слова.

Розділи: Суспільство

13 листопада

Інші дати
Народився Олександр Черняхівський
(1869, с.Мазепинці, Київська область – 1939) - український громадський діяч, лікар-гістолог. Перший голова Всеукраїнської спілки лікарів, активний творець української медичної термінології.
Розгорнути
Народився Остап Вишня (Павло Михайлович Губенко)
(1889, с.Грунь, Сумська область - 1956) – український письменник-сатирик і гуморист, автор-засновник художнього жанру нарис-усмішка.
«Чухраїнці» – це дивацький народ, що жив у чудернацькій країні «Чукрен»… Риси (як на ту старовинну термінологію) звалися так: 1. Якби ж знаття ! 2.Забув. 3.Спізнивсь. 4. Якось то воно буде, 5.Я так і знав!… Істино дивний народ.» (Остап Вишня)
Розгорнути