chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні в Україні відзначають День журналіста

06 червня 2012 о 08:40

Сьогодні вітчизняні журналісти відзначають своє професійне свято – День журналіста. Історія дати бере свій початок 19 років тому, коли 6 червня 1992 року Національну спілку журналістів України було прийнято до лав Міжнародної федерації журналістів.

Офіційно дату визнали лише 25 травня 1994 року  Указом тодішнього Президента України Леоніда Кравчука за ініціативою І Всеукраїнського з’їзду редакторів газет та журналів.

Сьогодні НСЖУ нараховує понад 16500 членів. Основна її мета – сприяти розвиткові журналістики в Україні та захищати соціальні, економічні, творчі інтереси журналістів.

Незважаючи на всі «недоліки» професії «акул пера» в українській державі, охочих навчитися журналістській майстерності вистачає. На сьогодні близько 50 відділень на теренах вітчизняної освіти готують повноцінних кореспондентів, репортерів, ведучих. Основні центри підготовки розташувалися у Львові, Харкові та Києві.

Отримати омріяний диплом у Інституті журналістики КНУ імені Т. Шевченка сьогодні можна за «всього-на-всього» за 25 тис. грн. в рік.

Не всім тим, хто шукає журналістської «романтики» відомо, що за часи «незалежної» України за свою професійну діяльність  поплатилося майже 60 талановитих людей. Займатися улюбленою справою в нашій державі не завжди безпечно…

«Рідна країна»

Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути