chrome firefox opera safari iexplorer

Помер український письменник-фантаст Ігор Росоховатський

09 червня 2015 о 11:37

На 87-му році життя помер український письменник-фантаст, прозаїк та поет Ігор Росоховатський. Про це повідомив письменник Сергй Батурин у своєму Facebook.

«Тільки-но мені подзвонили з НСПУ й повідомили, що помер письменник і поет Ігор Росоховатський», — написав Батурин.

Ігор Росохватський народився в Черкаській області. по закінченні філологічного факультету Київського педагогічного інституту, працював науковим журналістом у редакціях українських газет («Юний ленінець» та ін.).

Його авторству належать багато книг і понад сотні науково-популярних статей. У співавторстві з доктором фізико-математичних наук, ученим-кібернетиком, членом-кореспондентом АН СРСР А. Стогнієм він написав науково-популярні книги «КД — кібернетичний двійник» (1975) і «Двійник конструктора Васильченко» (1979), в яких є вкраплення фантастичних оповідань автора.

Росоховатский був головним редактором київського журналу «Всесвітня фантастика і детектив».

Друкуватися почав у 1946 році. У 1954 році у видавництві «Молодь» вийшла його перша книга — поема «Міст (Слово про Івана Кулібіна)». У фантастиці дебютував у 1958 році оповіданням «Море, що бушує в нас…».

Його твори були удостоєні преміями та нагородами у міжнародних конкурсах.

Головною темою письменника, яка пронизала всю його творчість, була недосконалість людини. Росоховатський у кожному своєму оповіданні шукав причини цього і пропонував шляхи, нехай поки і фантастичні, зміни людини до кращого.

Джерело: gazeta.ua
Розділи: Суспільство

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути