chrome firefox opera safari iexplorer

У «Мистецькому Арсеналі» покажуть сто шедеврів Катерини Білокур

16 червня 2015 о 14:55

В Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі «Мистецький Арсенал» відкривається масштабна ретроспектива робіт видатної української художниці ХХ століття Катерини Білокур. Крім того, в рамках проекту «Катерина. Хочу бути художником!» проходить виставка сучасних українських художниць, що працюють у жанрі відео-арту, повідомляє DT.UA.

Вперше в історії незалежної України в одному виставковому проекті буде представлено майже вся творчість Катерини Білокур (близько 100 шедеврів) з колекції Музею українського народного декоративного мистецтва, Яготинського історичного музею, та інших провідних музеїв країни.

Всього будуть показані близько 100 шедеврів, серед яких і олійний живопис, і малюнки, і невеликі нариси. Глядачі зможуть оцінити всі грані таланту унікальної художниці, яка є одним із символів української культури.

Катерина Білокур – одночасно одна з найбільш відомих і невідомих українських художниць ХХ століття. У нинішньому 2015 році виповнюється 115 років з дня її народження. Як відзначають автори проекту, здавалося б, всі чули це ім'я, але в основному воно викликає лише дуже буквальну асоціацію з квітковими мотивами. Однак творчість Білокур має набагато більш глибокий екзистенційний вимір, а біографія художниці — дуже яскрава і актуальна історія про долю геніальної жінки, яка прагнула займатися мистецтвом в українській провінції на тлі важких історичних і політичних обставин ХХ століття.

Унікальний світ мистецтва був народжений великим болем душі, але, незважаючи на це, він випромінює надзвичайну енергію позитиву. «В наш час гостросоціальних потрясінь ми всі потребуємо надії, і саме ця надія живе в і глибоких медитативних творах Білокур» — зазначають куратори виставки.

bilokur2«Хочу бути художником!» — автобіографічна цитата і життєве кредо Катерини Білокур. Ця фраза, є певною межею, вона повністю змінила життя молодої жінки, яка була змушена пожертвувати своїм особистим щастям задля того, щоб займатися мистецтвом. Чоловік, який не отримав навіть початкової освіти і жив в примітивних умовах українського радянського села, Білокур пережила всі жахливі сторінки української історії минулого століття: революцію, Голодомор, Другу світову війну, і, незважаючи на все, змогла реалізувати свою зухвалу мрію стати художницею.

Ще в 20-ті роки ХХ століття, молода жінка прийняла самостійне і мужнє рішення присвятити себе живопису, і цей крок став могутнім протестом проти консервативної патріархальної середовища, де пройшла вся життя Катерини Білокур. Така відданість своєму ідеалу і неймовірна глибина творів художниці ставлять її в один ряд з видатними світовими художниками ХХ століття, багато з яких, так само як і Катерина Білокур, були самоучками.

"Звідки приходить це потужне і часом ірраціональне бажання займатися мистецтвом? Чи змінилися в сучасній Україні умови для жінок-художниць, які роблять вибір на користь сучасного мистецтва? Що означає цей вибір для українських художниць, які сьогодні працюють в нових медіа і, зокрема, експериментують у жанрі відео-арту? Мистецький Арсенал перетворюється на майданчик діалогу через десять між Катериною Білокур та українками, які так само, як і вона майже сто років тому, кажуть сьогодні зухвалу фразу «Хочу бути художником!».

В експозиції проекту також будуть представлені відео-роботи сучасних українських художниць: Катерини Берловым, Блок Наталії, Ути Кільтер, Лізи Готфрик, Дар'ї Кольцової, Ольги Лапник, Ольги Селищев, Зінаїди Ліхачової, Анастасії Лойко, Соломії Савчук & Наталії Голиброды, Оксани Чепелик, Аліни Якубенко, Дар'ї Кузьмич протягом всієї виставки кожну середу буде діяти вечірня школа живопису для дорослих «Натюрморт з натури».

Виставка триватиме більше місяця – з 16 червня до 19 липня, час роботи — з 11:00 до 20:00 (понеділок, вихідний день).

Вартість вхідного квитка становить 40 гривень.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути