chrome firefox opera safari iexplorer

УПЦ-КП та УАПЦ назначили дату об'єднання

09 червня 2015 о 08:13

У Києві 8 червня на засіданні спільної комісії з об'єднання Української автокефальної православної церкви та Української православної церкви Київського патріархату було досягнуто домовленості про об'єднання двох церков і проведення спільного собору.

Про це повідомив один із учасників діалогу від УПЦ-КП архієпископ Чернігівський Євстратій (Зоря) на власній сторінці у Facebook.

Переговори відбувалися у Михайлівському золотоверхому монастирі Києва. Сприяти діалогові прибули представники Вселенського патріарха Варфоломея – єпископ УПЦ в Канаді Іларіон та єпископ УПЦ в США Даниїл. Після чотирьох годин дискусій сторони ухвалили спільний документ. Ним констатовано намір створити помісну православну церкву в Україні та рекомендовано керівництву УАПЦ і УПЦ-КП юридично затвердити підготовку спільного об'єднавчого собору. Часом проведення цього собору пропонується день церковного новоліття – 14 вересня. А місцем – історичний центр українського православ'я, свята Софія Київська. На соборі має бути схвалено рішення про умови об'єднання обох церков та обрано нового предстоятеля об'єднаної церкви.

Вже зараз документом заохочується спільне служіння духовенства обох церков і забороняються переходи з однієї юрисдикції до іншої. «Присутність представників Константинопольської Церкви стала однією зі складових успіху переговорів», – прокоментував засідання і його рішення владика Євстратій.

Джерело: gazeta.ua
Розділи: Суспільство

19 листопада

Інші дати
День працівників гідрометеорологічної служби
Державна гідрометеорологічна служба, яка функціонує у складі Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, відіграє ключову роль в отриманні даних про поточні та очікувані гідрометеорологічні умови, сучасний клімат, його можливі коливання та зміни в майбутньому, прогнозування та попередження стихійних гідрометеорологічних явищ.
Розгорнути
День скловиробника
Професійне свято працівників скляної промисловості не випадково збігається з днем народження видатного російського вченого М. В. Ломоносова. Михайло Ломоносов був творцем хімічного виробництва глазурі, скла, порцеляни. Розробив технологію і рецептуру кольорового скла, які він використовував для створення мозаїчних картин. Винайшов порцелянову масу.
Розгорнути
День пам’яті Петра Дорошенка
(1627, м. Чигирин, Черкаська область – 1698) – визначний український державний, політичний та військовий діяч, гетьман України (1665 – 1676). Провів ряд важливих реформ, створив постійне 20-тисячне військо, встановив на українському кордоні нову митну лінію і почав карбувати власну монету. Стратегічною метою всієї внутрішньої і зовнішньої політики - було об'єднання під своєю владою Лівобережної і Правобережної України.
Розгорнути
Народлася Катря Гриневичева
(Катерина Василівна Гриневич; 1875, м.Винники, Львівська область - 1947) – українська письменниця, громадська діячка. Автор збірки новел «Непоборні», повістей «Шоломи в сонці» та «Шестикрилець». Померла 25 грудня 1947 р. в Німеччині, у Берхтесґадені, Баварія, похована там же.
Розгорнути