chrome firefox opera safari iexplorer

Міністерство оборони України заснувало власну літературну премію

09 липня 2015 о 13:00

Міністерство оборони заснувало щорічну премію імені Богдана Хмельницького у розмірі ₴10 тис. за найкраще висвітлення військової тематики у творах літератури і мистецтва, а також у публіцистиці та журналістиці. Про це повідомляє сайт Міноборони.

«У Міністерстві оборони України засновано премію імені Богдана Хмельницького за найкраще висвітлення військової тематики у творах літератури і мистецтва. Згідно з положенням, премію присуджуватимуть щороку за твори літератури і мистецтва, публіцистики і журналістики, які спрямовані на підвищення престижу ЗСУ, пропаганду військової служби, формування у військовослужбовців та молоді національної самосвідомості, почуття патріотизму і вірності військовим традиціям українського народу», — йдеться у повідомленні.

Дві премії у розмірі ₴10 тис. грн кожна будуть присуджувати на конкурсних засадах до дня ЗСУ 6 грудня.

Висувати кандидатів на отримання премії зможуть національні творчі спілки України, спілки та асоціації, національно-культурні та національно-просвітницькі товариства.

Джерело: zaxid.net
Розділи: Суспільство

2 лютого

Інші дати
Народився Євген Гребінка
(1812, с. Убіжище, тепер с. Мар'янівка Полтавської обл. – 1848) - письменника, педагога, видавця, автора збірки байок "Малороссийские приказки", комедії "Не в свои сани не садись", роману "Чайковський", низки оповідань, багатьох пісень та романсів (зокрема "Українська мелодія", "Очи черные"). Брав активну участь в організації викупу Т. Шевченка з кріпацтва, допомагав у виданні "Кобразя". Видав альманах "Ластівка".
«Давно хтось сказав, що українською мовою можна писати лише саме кумедне, смішне... Досить прочитати історію Малоросії, придивитися до характерів її героїв, прислухатися до її пісень, де ремство душі виливається в таких жалібних звуках, як пісня степової чайки, як стогін матері над могилою сина, і ви думаєте: невже народ з таким залізним характером, з такими глибокими почуттями може лише сміятися?» (Є.Гребінка)
Розгорнути
Народився Іван Пулюй
(1845, с. Гриймалів Тернопільська область – 1918) – видатний український фізик і електротехнік, організатор науки, громадський діяч. Автор праць з катодного випромінювання та катодних Х-променів, які відкрив за 3 роки до Рентгена. Першим у світі зробив «рентгенівський» знімок скелета.
Розгорнути
Народився Валер'ян Підмогильний
(1901—1937) — український письменник і перекладач. Автор роману «Місто».
«Найгірша помилка — уважати неминуче за доцільне». (Валер»ян Підмогильний)
Розгорнути
Народився Василь Литвиненко
(1899, м. Саратов, Росія - 1966) - український балетмейстр і співак. Постановник  першого українського балету ("Пан Каньовський").
Розгорнути
Юхима зимового
Лютневі прикмети - хурделиці та замети
Розгорнути

Новини Дивитися всі