chrome firefox opera safari iexplorer

Спілка письменників запитує у Порошенка: де зміни?

02 липня 2015 о 18:26

Національна спілка письменників України звернулася до Петра Порошенка. У листі зазначають, що за рік не було помічено змін у гуманітарній сфері.

Цитуємо:

«Президентові України
Петру Порошенку

Національна спілка письменників України з тривогою звертає Вашу увагу на те, що за рік правління країною нинішня влада майже нічого не зробила для усунення з гуманітарної сфери керівництва старої команди В. Януковича.

На своїх посадах досі працюють ректори вищих навчальних закладів, директори департаментів і управлінь від Києва до районних центрів, чиновники Держкомтелерадіо, які відповідають за книговидання та інші ділянки культури, директори театрів, у повному складі зберігся Шевченківський комітет. Більшість музеїв досі зберігають радянські експозиції, усього 4,8 відсотка українських пісень звучить в ефірі на українському радіо і телебаченні, в Україні і досі виходять в ефір «Русское радио», «Шансон», «Ностальгия» та інші, які виховують у слухачів ностальгію за Радянським Союзом і прив’язують Україну до російського світу. Незважаючи на війну з Росією, в Україні продовжують виходити російські газети «Правда», «Комсомольская правда», «Московский комсомолец», «Труд», «Известия». Вже набила оскому газета «Вести», яка щодня безкоштовно роздається у Київському метрополітені. Ця газета, що фінансується російськими спецслужбами, дестабілізує ситуацію в Україні. За рік війни російські ЗМІ в Україні, яких за великі хабарі захищають українські державні службовці, деморалізували суспільство і домоглися того, що військкомати не можуть мобілізувати на війну нових призовників. Чи слід цьому всьому дивуватися, якщо Вашими радниками з гуманітарної політики залишається колишні кадри В. Януковича?

Навіть в умовах війни Російська Федерація змогла нав’язати Україні шкідливу для нашого суспільства формулу «Єдина країна-Единая страна», яка захищає російський світ і ослаблює формування культурної нації. Відсутність контролю за дотриманням Конституції України, де записано, що Конституція має пряму дію, призводить до того, що стаття 10 Основного Закону України нечинна, а діє принизливий українофобський закон Ківалова-Колісниченка.

Революція Гідності відбулася тому, що люди захотіли змін у суспільстві, і серцевиною змін у всіх країнах завжди була гуманітарна політика. Вимагаємо провести люстрацію керівництва гуманітарної сфери та позбавити ліцензій російські видання і електронні ЗМІ для припинення повзучої деморалізації країни в умовах війни з Росією.

Секретаріат Національної спілки письменників України».

 

Джерело: ЛітАкцент
Розділи: Новини культури

5 листопада

Інші дати
5 листопада відзначають:
  • Всесвітній день поширення інформації про проблему цунамі.
  • Розгорнути
    1953 – урочисте відкриття мосту Патона у Києві
    Єген Патон (4 березня 1870, Ніцца, Франція – 1953) - вчений, фахівець в галузі мостобудування та електрозварювання. Під керівництвом Є.Патона в Києві збудований міст через Дніпро, названий згодом його ім’ям.
    Розгорнути
    Народився Дмитро Мирон-Орлик
    (1911, с. Рай, Тернопільська область – 1942) – громадський і військовий діяч ОУН, публіцист.
    «Хай згинуть наші імена, щоб тільки жила вічно Українська нація! » (Дмитро Мирон-Орлик)
    Розгорнути
    Народився Яків Щоголів (Щоголев)
    (1823, м. Охтирка Сумської обл. - 1898) - український поет. Автор збірок "Ворскло. Лірена поезія", "Слобожанщина", поезій для дітей. Багато його віршів стали піснями ("Пряха", "Осінь" та ін.)
    Розгорнути
    Народився Ігор Дзеверін
    (1929, с. Драбів Черкаської області, - 2001) - український літературознавець, критик, упорядник творів І. Франка.
    Розгорнути