chrome firefox opera safari iexplorer

Студенти намалювали найдовший Петриківський розпис

09 липня 2015 о 14:00

В селі Нова Прага Олександрійського району Кіровоградської області, що колись мало назву Петриківка, створили найдовший в Україні петриківський розпис. Паркан одного з місцевих підприємств відтепер прикрашатиме традиційний український орнамент.

Як повідомляє кіровоградський портал “Гречка”, з 15 травня 36 студентів факультету декоративно-прикладного мистецтва Олександрійського училища культури у вільний від навчання час розмалювали залізобетонну огорожу підприємства. На 55 прольотах паркану розміром 4 на 2,5 метри нанесли петриківський розпис.

Представник Книги рекордів України Лана Вєтрова зареєстрували новий рекорд — петриківський розпис довжиною 218 метрів та загальною площею 273,5 квадратних метрів. Попередні рекорди були встановлені у Петрівцях Дніпропетровської області та на військовій базі Азову — 122 та 133 метри відповідно.

Петриківський розпис, або «петриківка» —декоративно-орнаментальне народне малярство, яке сформувалося на Дніпропетровщині в селищі Петриківка, звідки й походить назва цього виду мистецтва. Побутові речі із візерунками в стилі петриківського розпису збереглися з XVII століття.

Визначальними рисами розпису, що відрізняють його від інших подібних видів малярства (наприклад, від українського опішнянського розпису та від російських хохломського розпису і федоскінської мініатюри), є техніка виконання, візерунки, їх кольори та біле або світло-жовте тло.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути