chrome firefox opera safari iexplorer

Дунайський біосферний заповідник – місце, яке мусить побачити кожен

03 серпня 2015 о 13:14

Чи чули ви колись про місце, де люди пересуваються вулицями на човнах? Але щоби при цьому воно знаходилося не в Італії, а в Україні? І щоби поруч із ним була надзвичайна краса, дивовижна природа й унікальна фауна? 
Ні? А таке місце є – це Дунайський біосферний заповідник, що знаходиться на Одещині в містечку Вілкове. Він розташувався в дельті Дуная, там, де ця велична ріка єднається з Чорним морем.
Цей райський куточок України площею більше ніж 50 Га став прихистком для рідкісних видів рослин, тварин, птахів і риб. Багато з них – на межі вимирання, тому занесені до Червоної книги.

г. Вилково

г. Вилково

15

17

Біосферний заповідник відкриє очам мандрівників казкові видовища – рожевих пеліканів, які цілою зграєю незалежно погойдуються на хвилях Дунаю; нескінченні поля білих водяних лілій; густі мальовничі зарості комишу. Тут є лебеді, казарки, білохвості орлани; осетри, білуги, лососі, дельфіни й навіть тюлені; європейська норка, дикий лісовий кіт, горностай… А про силу-силенну всіляких квітів і комах годі й казати!

18

Навіть саме місто Вілкове – неофіційна столиця заповідника – дуже незвичайне. Воно, наче українська Венеція, знаходиться на воді й розташоване на десятках невеличких острівців. Місцеві мешканці займаються риболовлею й виноробством, а корів тут рано-вранці везуть на пасовища на човнах, а пізно ввечері вертають до рідної домівки.

18 19

20

Де, як не тут, вас пригостять найсмачнішою у світі рибною юшкою із келихом домашнього вина, що зроблене з унікального сорту винограду під назвою «Новак». Де, як не тут, туристу випаде можливість покататися містом на човні. Де, як не тут, кожен охочий може на власні очі побачити знаменитий нульовий кілометр – місце злиття Дунаю з Чорним морем.

21

 

Дунайський біосферний заповідник чекає на вас! І приготуйтеся до вдалого фотополювання!

24 грудня

Інші дати
День працівників архівних установ
Свято встановлено в Україні «…враховуючи значний внесок архівних установ України у розвиток вітчизняної науки і культури, інші сфери життя суспільства, необхідність подальшого вдосконалення архівної справи та на підтримку ініціативи працівників архівних установ…» згідно з Указом Президента України «Про День працівників архівних установ» від 30 жовтня 1998 року № 1200/98.
Розгорнути
Народився Спиридон Черкасенко
(1876, м. Новий Буг Миколаївської обл. - 1940)  - письменник, педагог, журналіст, освітньо-культурний діяч. Автор п'єс, історичних романів, оповідань, віршованої трагендії "Коли народ мовчить" та історичної драми "Северин Наливайко". Деякі його вірші покладені на музику та стали народними піснями.
Розгорнути
Народився Костянтин Данькевич
(1905, м.Одеса – 1984) – український композитор, піаніст, педагог. Автор балету «Лілея», опер «Трагедійна ніч», «Боглан Хмельницький», «Назар Стодоля», музики до театральних вистав та кінофільмів.
Розгорнути
Народився В’ячеслав Чорновіл
(1937, с.Єрки, Черкаська область – 1999) – літературний критик, публіцист, політичний діяч. Герой України.
«Однак шани заслуговує тільки той, хто шанує самого себе... Бо Україна починається з тебе.» (Вячеслав Чорновіл)
Розгорнути