chrome firefox opera safari iexplorer

Кримські татари просять, аби світ визнав дії Росії геноцидом

03 серпня 2015 о 15:40

Світову громадськість закликали визнати геноцидом дії Росії щодо знищення кримськотатарського народу в період з 1783 року – часу ліквідації Кримського ханства, історичної батьківщини кримських татар — до сьогоднішнього дня.

Про це йдеться у зверненні Конгресу до всієї світової громадськості, ООН, до всіх держав світу, які поважають права людини, верховенство права і демократії, до створених націями і державами об'єднань, міжнаціональних і національних інститутів.
У зверненні наголошується, що після окупації Криму Росією у 1783 році російська держава почала чинити систематичний тиск, щоб представники кримськотатарської громади залишили Кримський півострів і їх замінили російським населенням.
«Внаслідок цього протягом XIX і XX століть понад 1,5 млн. кримських татар були змушені залишити свою батьківщину. За часів панування Радянського Союзу представники кримськотатарського народу були депортовані зі своєї батьківщини 18 травня 1944 року, майже половина з них загинули. У наступні роки СРСР використовував всі можливості, щоб кримські татари не повернулися до Криму і залишилися в місцях депортації», — наголошується в документі.
«Сьогоднішня Росія 28 лютого 2014, ігноруючи всі норми міжнародного права і права людини, анексувала Кримський півострів. З тих пір і до сьогодні РФ реалізує системну політику щодо ігнорування фундаментальних свобод кримських татар, їх примусової еміграції з Криму, швидкої асиміляції, застосування тиску, вбивства, ув'язнення, депортацію тих, хто намагається чинити опір її діям і протистояти», — заявили учасники Конгресу.
«Всесвітній конгрес кримських татар звертається з проханням про сприяння в проведенні слідства, судового розгляду всіх скоєних, починаючи з 1783 року і до сьогоднішнього дня, Російською імперією та її спадкоємцями — Радянським Союзом, Російською Федерацією — злочинів з метою знищення кримськотатарського населення, а також визнання зазначених злодіянь геноцидом», — наголошується у зверненні.

Джерело: Твоє місто
Розділи: Суспільство

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути