Для більшості наших співвітчизників «матрацні інвестиції» (особливо, якщо вони в іноземній валюті) здаються тихою гаванню в розпал кризи. Однак є й інші підприємливі українці, які сповідують більш прагматичний підхід до управління особистими фінансами, користуючись різними способами примноження заощаджень під час кризи. Так, в Українському інституті стратегій глобального розвитку та адаптації розглянули основні з них.
До списку увійшли придбання нерухомості — як в Україні, так і за кордоном, — купівля валюти і дорогоцінних металів, інвестиції в освіту, здоров’я і саморозвиток.
В Україні значно впали ціни на нерухомість, у тому числі в містах-мільйонниках. Рано чи пізно, але ринок нерухомості відновиться, ціни зростуть до рівня європейських (порядку 30 % вигоди). Поки цього не сталося, придбання навіть однокімнатної квартири в Києві забезпечить стабільний пасивний дохід. З урахуванням того, що за офіційними даними, більше мільйона людей виїхало з зони АТО, ще довгий час буде триматися підвищений попит на оренду житла, відзначають експерти Інституту.
Вигідною буде і покупка авто — оскільки авторинок в Україні переживає дуже важкі часи, тому у дилерів є величезне бажання продати хоч щось з великої кількості машин. Виходячи з цього, можна розраховувати на вигідні умови при купівлі автомобіля.
Ще один традиційний і перевірений метод інвестування — купівля валюти. Так, долар, куплений в 2005 році за 5 гривень сьогодні перетворився б на 23 гривні! За прогнозами експертів, в 2015 році долар буде на рівні 22–23 гривень.