chrome firefox opera safari iexplorer

19 років тому гривня стала національною валютою

02 вересня 2015 о 14:47

2 вересня 1996 року гривня стала національною валютою, замінивши в обігу українські карбованці.

При цьому, Верховна Рада проголосила гривню нацвалютою раніше — 10 грудня 1991 року постановою «Про затвердження назви і характерних ознак грошової одиниці України», нагадує прес-служба Національного банку.

Обмін проводився з 2 до 16 вересня 1996 року — 100 тис. карбованців міняли на одну гривню.

Як зазначається, на момент переходу на гривню Нацбанк ввів у готівковий обіг банкноти на 3,1 млрд грн. Зараз в обігу перебуває 297,5 млрд грн, з них 1,9 млрд грн – монети. Номінальний ряд грошових знаків налічує 16 номіналів — дев'ять банкнот та сім монет.

Станом на 1 вересня 2015 року загальна кількість банкнот на душу населення становила 64 штуки, а монет – 269 штук, констатує НБУ.

«Система захисту банкнот гривні перебуває на одному рівні із системами захисту банкнот провідних країн світу. Так, наприклад, на банкнотах гривні... для візуального контролю застосовуються оптично-змінні зображення, що не імітуються за допомогою комп'ютерної та копіювальної техніки. Аналогічні захисні елементи запроваджено, зокрема, на банкнотах євро та доларів США», — цитує прес-служба заступника голови Нацбанку Якова Смолія.

Як зазначається, наразі ситуація з фальсифікацією нацвалюти є контрольованою. За підсумками 2014 року, на мільйон справжніх банкнот гривні припадало близько трьох штук підроблених. Для порівняння, в країнах Євросоюзу, за офіційними даними Європейського центробанку 2014 року, 48 банкнот з мільйона були фальшивими, додали в НБУ.

Зазначимо, що в 1996 році курс гривні становив 1,76 за долара. На сьогодні офіційний курс долара від Нацбанку — 21,79 гривні.

Джерело: Gazeta.ua
Розділи: Суспільство

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути