chrome firefox opera safari iexplorer

Ховати пиво у паперовий пакет марно

17 вересня 2015 о 09:51

У нас заборонено розпивати пиво (та інші алкогольні напої) практично скрізь, крім як у себе вдома і в кафе. В американських фільмах люди справляються з аналогічною забороною за допомогою того, що кладуть пляшку в пакет і далі п'ють вже із «замаскованої» посудини. Чи може допомогти ця хитрість з нашими законами?

Кирило Бобровня, провідний юрист «УкрЮрЦентру»:

— Стаття 178 Кодексу України про адміністративні правопорушення свідчить, що розпивання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв на вулицях, у закритих спортивних спорудах, у скверах, парках, у всіх видах громадського транспорту та в інших заборонених законом місцях, крім підприємств торгівлі і громадського харчування, в яких продаж пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв на розлив дозволений відповідним органом місцевого самоврядування, або поява в громадських місцях у п'яному вигляді, що ображає людську гідність і громадську мораль, — тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Що стосується розпивання спиртних напоїв з пакета, то відповідь однозначна: пити пиво на вулицях заборонено. Про те, що пити пиво в пакетиках можна, придумали продавці пива, але це нічим не обгрунтовано. Посилаються при цьому на те, що міліція/поліція не може встановити, що в пакеті, а тому не притягне до відповідальності. Але існує така процесуальна дія, як огляд особистих речей. Висновок: непрозорий пакет не гарантія і не перешкода для міліції (поліції). Міліціонерам необхідно довести, що ви вживали саме пиво, тому, за логікою — вони повинні направити напій на експертизу для встановлення, а разом з напоєм — і вас. Ну а після експертизи вас доставлять в райвідділ для складання протоколу про адміністративне правопорушення.

Підбиваючи підсумок: щоб не мати проблем — не пийте пиво в громадських місцях, окрім закладів, спеціально для цього призначених. Якщо міліція спіймала вас з пивом — краще заплатити штраф і уникнути подальших «з'ясувань обставин» вже у відділенні міліції».

Нагадаємо, з 1 липня в Україні змінилося законодавство — тепер пиво вважається таким же спиртним напоєм, як вино, горілка і коньяк.

28 березня

Інші дати
Дмитро Гнатюк
1925 –  видатний оперний співак. Перший виконавець легендарних пісень «Два кольори» і «Києве мій». Соліст, а з 1988 р. – головний режисер Національного театру опери та балету ім. Т.Шевченка. Герой України.
Розгорнути
Олекса Гірник
1912 – український дисидент, політв’язень. У 60-ту річницю проголошення самостійності України Центральною Радою, 22 січня 1978 р., вчинив самоспалення біля могили Т.Шевченка на Чернечій горі на знак протесту проти русифікації. Герой України (2007, посмертно).
Розгорнути
Народився Юліан Бачинський
(1870, с.Новосілка Тернопільська область – 1940) - український громадський і політичний діяч, публіцист, автор праці «Україна Irredenta», в якій обґрунтував необхідність створення української незалежної держави.
"Вільна, велика, політично самостійна Україна, одна, нероздільна від Сяну по Кавказ!". (Юліан Бачинський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі