chrome firefox opera safari iexplorer

Шкільний перекус: що дати дитині в школу

22 вересня 2015 о 11:11

До перекусу для школяра пред'являються особливі вимоги. Адже він повинен не просто тамувати голод, а ще й «заряджати» мозок, давати енергію і не шкодити організму. Експерти з правильного харчування разом з педіатрами розробили список того, що буде корисно для шкільного перекусу, пише Рівне Вечірнє.

Що дати дитині в школу

Сухофрукти і горіхи — це ідеальний перекус для школяра, оскільки допомагає і втамувати голод, і поліпшити мозкову активність. Достатньо всього 50-70 грамів родзинок, інжиру, фундука, мигдалю або волоського горіха. Сухофрукти необхідно попередньо помити і помістити в ємність з кришкою.

Фрукти підходять будь-які, бажано сезонні. Найкраще як перекус підійдуть банани, яблука, груші, сливи.

Овочі. Солодкий перець, огірок або морква. До речі, морква, на думку дієтологів, особливо корисна для зору дітей, тому її необхідно давати дитині не рідше двох разів на тиждень.

Бутерброди, але бажано без масла і ковбаси, які можна замінити шматочком вареного або запеченого м'яса, скибочкою сиру, огірком або болгарським перцем.

Випічка — домашня і краще, якщо це будуть крекери або печиво із цільного зерна, а не торти і пиріжки. Складні вуглеводи не тільки вгамують голод надовго, але і дадуть дитині необхідну енергію, при цьому позбавлять від важкості у шлунку. Добре підходить випічка з фруктами.

Що не давати дитині в школу

Сандвічі з ковбасою, яка має сильний запах, оскільки у класі це не всім може сподобатися, крім того, зошити і книги в ранці можуть забруднитися.

Шоколад, цукерки та інші солодощі — можуть розтанути в теплому приміщенні або розсипатися.

Печиво, яке кришиться.

Сиркові десерти, йогурти вимагають особливих умов зберігання і можуть зіпсуватися в теплому ранці.

Сухарики, чіпси дуже шкідливі для здоров'я.

Магазинна випічка, бісквіти з кремом, що швидко псуються, до того ж, містять велику кількість трансжирів.

Кілька порад

Дитина обов'язково повинна повноцінно снідати вдома. В іншому випадку, вже після першого уроку вона стане перекушувати всім підряд. Перекус повинен бути не раніше, ніж після другого уроку, в такому випадку не буде занадто великої перерви між сніданком і обідом.

У школі дитина має обов'язково пити, і якщо в класі немає кулера, необхідно давати дитині невелику пляшечку (0,33-05 л) з водою, морсом, узваром або компотом. Неприпустимі газовані напої, що містять велику кількість цукру.

24 грудня

Інші дати
День працівників архівних установ
Свято встановлено в Україні «…враховуючи значний внесок архівних установ України у розвиток вітчизняної науки і культури, інші сфери життя суспільства, необхідність подальшого вдосконалення архівної справи та на підтримку ініціативи працівників архівних установ…» згідно з Указом Президента України «Про День працівників архівних установ» від 30 жовтня 1998 року № 1200/98.
Розгорнути
Народився Спиридон Черкасенко
(1876, м. Новий Буг Миколаївської обл. - 1940)  - письменник, педагог, журналіст, освітньо-культурний діяч. Автор п'єс, історичних романів, оповідань, віршованої трагендії "Коли народ мовчить" та історичної драми "Северин Наливайко". Деякі його вірші покладені на музику та стали народними піснями.
Розгорнути
Народився Костянтин Данькевич
(1905, м.Одеса – 1984) – український композитор, піаніст, педагог. Автор балету «Лілея», опер «Трагедійна ніч», «Боглан Хмельницький», «Назар Стодоля», музики до театральних вистав та кінофільмів.
Розгорнути
Народився В’ячеслав Чорновіл
(1937, с.Єрки, Черкаська область – 1999) – літературний критик, публіцист, політичний діяч. Герой України.
«Однак шани заслуговує тільки той, хто шанує самого себе... Бо Україна починається з тебе.» (Вячеслав Чорновіл)
Розгорнути