chrome firefox opera safari iexplorer

На Черкащині знищується останній в Україні виробник лимонної кислоти

26 жовтня 2015 о 12:04

Смілянський завод з виробництва лимонної кислоти почали вирізати на металобрухт, незважаючи на пропозиції про купівлю підприємства вітчизняними інвесторами.

Про це пише видання “Нова Доба”, посилаючись на повідомлення працівників заводу.

Завод став єдиним в Україні виробником лимонної кислоти після того, як декілька років тому було повністю знищене виробництво на Харківському заводі харчових кислот. Тож Україна через декілька тижнів може втратити єдиного її виробника в державі.

Смілянське підприємство до 2013 року не лише забезпечувало лимонною кислотою українських виробників харчової продукції, але й експортувало її.

За останні роки завод кілька разів міняв власника. У 2008 році екс-народний депутат Віктор Тимошенко продав 91,25% цього підприємства київському бізнесмену Миколі Чернову. Втім, Чернову не вдалося налагодити роботу заводу. Підприємство припинило свою роботу у 2013 році. Підприємство потрапило у заставу «Легбанку», до якого була введена тимчасова адміністрація.

Після того, як смілянське підприємство з виробництва лимонної кислоти буде вирізано, на теренах пострадянського простору залишиться лише один значний завод з виробництва цієї продукції – “Бєлгородський завод лимонної кислоти” (“Цитробєл”, Россія). Знищення виробничих потужностей заводу дозволить повністю захопити ринок України китайським і російським виробникам.

27 грудня

Інші дати
День пам’яті Мелетія Смотрицького
(1577, Хмельницька область - 1633) — світське ім'я Максим Герасимович, письменник, церковний і освітній діяч, український мовознавець, праці якого вплинули на розвиток східнослов'янських мов. Автор «Граматики слов'янської» (1619), що систематизувала церковнослов'янську мову.
«Не віра робить Русина русином, Поляка поляком, Литвина литвином, а народження і кров руська, польська і литовська». (Мелетій Смотрицький)
Розгорнути
Народився Василь Ємець
(1890, с.Шарівка, Харківська область – 1982) – бандуриста-віртуоза, бандурного майстра, історика, письменника. На своїй бандурі виконував транскрипції творів Бетховена, Чайковського, Дворжака і мріяв поставити її поруч арфи, скрипки, піаніно.
Розгорнути