chrome firefox opera safari iexplorer

Гостинному двору повернули статус пам'ятки архітектури національного значення

25 листопада 2015 о 15:04

200-річній будівлі, зведеній в стилі класицизму італійським архітектором,  знову присуджений охоронний статус – пам'ятка архітектури національного значення

Про це повідомляє Еспресо.TV з посиланням на повідомлення активістки Ірини Невмержицької у Facebook.

Окружний адміністративний суд Києва у своїй ухвалі постановив, "визнати незаконною та нечинною постанову КМУ від 15 серпня 2011 року №1380 «Про виключення будівлі Гостинного двору у місті Києві із списку пам’ятників архітектури Української РСР, що перебувають під охороною держави».

«Перемога! Більше трьох років ми доводили в судовому порядку, що постанова КМУ про зняття статусу пам'ятника архітектури національного значення з Гостинного двору є незаконним. І ми перемогли! Сьогодні отримали постанову Окружного адміністративного суду Києва про те, що постанова КМУ була незаконною. Нарешті, трійка суддів почула наші аргументи», — написала активістка в соцмережі.

null

null

Гостинний двір – це торговельний комплекс на Контрактовій площі у Києві, що був збудований ще у 1809 році.

Постановою Кабінету міністрів №1380 від 15 серпня 2011 року Гостинний двір було виведено з Державного реєстру пам'яток архітектури. 20 вересня 2012 року Київрада передала «Укрреставрації» в оренду на 5 років земельну ділянку під Гостинним двором для проведення реконструкції цієї будівлі під торговельно-офісний центр з гостьовою стоянкою. Це рішення обурило столичних активістів, тому вони розпочали у Гостиному дворі акцію протесу.

3 серпня 2012 року президент Віктор Янукович виключив Гостиний двір з Переліку пам'яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації.

Тривалий час на території Гостинного двору діяла «Гостинна республіка» – культурний проект, організований захисниками пам'ятки. Однак вранці 18 лютого 2013 громадських активістів витіснили з Гостинного двору.

2 березня 2013 року кияни організували мітинг-концерт на захист Гостинного двору. Наприкінці квітня 2014 року в. о. київського міського голови Володимир Бондаренко запевнив, що Гостиний двір буде повернуто у власність міста.

24 червня Київський апеляційний адмінсуд скасував рішення Київради про виділення землі забудовнику Гостиного двору під протиправну реконструкцію будівлі.

4 липня 2014 року Київрада розірвала договір оренди з ПАТ "Спеціальне науково-реставраційне проектне будівельно-виробниче підприємство «Укрреставрація» від 16 жовтня 2012 року.

За рішенням суду земельна ділянка під Гостинним двором була повернута місту, а будівлі в кінці 2014 року був присуджений охоронний статус – пам'ятка архітектури місцевого значення.

У робочій групі Київради щодо Гостинного двору, куди входили чиновники і захисники пам’ятки, прийшли до рішення про необхідність консервації об'єкта і подальшого відновлення будівлі, а не реконструкції. На консервацію будівлі було потрібно 3 мільйони гривень.

Гостинний двір стоїть без даху, вікон і штукатурки ще з зими 2013 року.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути