chrome firefox opera safari iexplorer

Київрада відмовилися скасовувати рішення про передачу Гостинного двору під реконструкцію

17 квітня 2013 о 19:20

Київська міська рада відмовилася проголосувати за скасування рішення про передачу земельної ділянки на Контрактовій площі, 4 у Подільському районі для реконструкції будівлі Гостинного двору підприємству Укрреставрація. За поданий Тетяною Меліховою (Батьківщина) проект про скасування рішення депутати віддали лише 25 голосів (всі — депутати опозиційних фракцій) при мінімально необхідних 61, повідомляє ЛігаБізнесІнформ

Київрада також відмовилася підтримати ще один проект рішення Меліхової про ініціювання перед Кабінетом міністрів України передачі в комунальну власність будівлі Гостинного двору: за нього проголосували 38 депутатів.

Подібні проекти Меліхова вносила і раніше, однак Київрада не підтримала жоден з них.

Нагадаємо, Київрада у вересні 2012 року передав ПАТ Укрреставрація земельну ділянку площею 1,02 га на Контрактовій площі в оренду на 5 років для реконструкції будівлі під торгово-офісний центр. Орендна плата визначена в розмірі 9,5 млн. грн. на рік.

Мінкульт своїм наказом в грудні 2012 року визнав комплекс Контрактовій площі пам'яткою містобудування місцевого значення і вніс його до держреєстру. У міськадміністрації вважають, що реконструкція будівлі Гостинного проводиться законно.

Скандальна історія з Гостинним двором триває більше року. Укрреставрація стверджує, що має всі необхідні дозволи на реконструкцію, а активісти низки громадських організацій доводять, що влада за допомогою власних незаконних рішень і судів віддала історичний об'єкт бізнесменам — для перетворення на торговий центр. До недавнього часу на Контрактовій регулярно проходили зіткнення між киянами та представниками забудовника, за участю міліції, «Беркуту» та народних депутатів від ВО Батьківщина та ВО Свобода. На захист Гостиного безуспішно влаштовували мітинги, концерти і численні акції у КМДА.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути