chrome firefox opera safari iexplorer

Сайт «7 чудес України» оновлено!

26 листопада 2015 о 13:39

Офіційний сайт загальнонаціональної акції «7 чудес України» оновлено!

Відтепер тут можна:

-віднайти кращі архітектурні, історичні та природні чудеса, а також найкрасивіші замки, фортеці, палаци на інтерактивній карті;

-переглянути онлайн 40 авторських фільмів про переможців акції, а також безкоштовно їх скачати;

-прочитати актуальні новини про ці пам’ятки та дізнатися багато цікавих фактів про їх історію та унікальність.

Тож запрошуємо вас віднайти свої «7 чудес» на офіційному сайті чудесної України www.7chudes.in.ua !

7-1

7-2

7-3

7-4

Довідково

Загальнонаціональна акція «7 чудес України» була започаткована Фондом Миколи Томенка «Рідна країна» у 2007 році.

Ця акція стала найрезонанснішим та найуспішнішим проектом у галузі популяризації вітчизняного туризму за більш ніж 20 років української незалежності!

За результатами акції у 2007 році країна визначила «7 історико-архітектурних чудес України», якими стали: Національний історико-архітектурний заповідник «Кам’янець», Києво-Печерська Лавра, Державний історико-архітектурний заповідник «Хотинська фортеця», Національний дендрологічний парк «Софіївка», Херсонес Таврійський, Софія Київська та Національний заповідник-острів «Хортиця».

Вже за рік, у 2008 році, відбувся другий етап акції – «7 природних чудес України», переможцями якого було визнано: Біосферний заповідник «Асканія-Нова», Регіонально-ландшафтний парк «Гранітно-степове Побужжя», Дністровський каньйон, Мармурову печеру, Національний природний парк «Подільські Товтри», озера Світязь та Синевір.

Після проведення цієї акції, один з її переможців – Біосферний заповідник «Асканія-Нова» – за ініціативи Миколи Томенка став учасником всесвітньої акції «New seven wonders of nature» (450 номінантів з усього світу) і потрапив до списку 77 чудес світу!

Обидва етапи акції під загальною назвою «7 чудес України» мали великий успіх, тому у 2010 році широкому загалу було презентовано третій проект акції – «7 чудес України: замки, фортеці, палаци». В результаті його проведення були обрані такі переможці: Аккерманська фортеця, Алупкінський палац, Кам’янець-Подільська фортеця, Луцький Верхній замок, Митрополичий палац у Чернівцях, Палац у Качанівці, Хотинська фортеця.

У 2013 р. була проведена акція «7 чудес Києва», переможцями якої стали (за абеткою): Андріївська церква та Андріївський узвіз, Будинок з химерами, Видубицький монастир, Володимирський собор, Києво-Могилянська академія та Старий Поділ, Києво-Печерська лавра, Софія Київська. Оргкомітетом акції було прийнято рішення спеціальними нагородами відзначити також СПЕЦНОМІНАНТІВ акції: Михайлівський Золотоверхий собор як найвизначніший з відтворених об’єктів Києва, а також Миколаївський костел та Національний художній музей як дві визначних пам’ятки столиці, які потребують негайної реставрації за підтримки держави.

Станом на 2015 рік відзнято вже 40 фільмів про найкрасивіші, найважливіші та найцікавіші куточки нашої країни: 10 фільмів із циклу «7 історичних чудес України», 10 фільмів про «7 природних чудес України» та 20 фільмів із циклу «7 чудес України: замки, палаци, фортеці». DVD-диски із цими фільмами безкоштовно поширюються в освітніх закладах України.

Також побачили світ путівники «Україна, якою ми мандруємо» та «7 природних чудес України» українською, російською та англійською мовами. Були презентовані та введені в обіг поштові марки «Сім природних чудес України» (2011 р.) та «Сім чудес України: замки, палаци, фортеці» (2012 р.)

«Рідна країна»

Розділи: Унікальне

22 листопада

Інші дати
Народився Володимир Даль (Козак Луганський)
(1801, м.Луганськ –1872) – російський вчений, письменник. Прославився як автор «Тлумачного словника живої великоросійської мови».
Розгорнути