chrome firefox opera safari iexplorer

Виставка українського Ван Гога стартує в Києві

27 листопада 2015 о 14:00

Перша персональна виставка легендарного українського художника Анатолія Лимарєва «Той, що йде за сонцем» стартує в галереї «Дукат» у Києві.

В експозиції буде представлено понад 30 робіт митця, створених у 50-80-х роках, які зберігаються в зібранні його сім’ї. Мистецтвознавці та митці порівнювали Анатолія Лимарєва з Ван Гогом та називали його «сонцепоклонником». Проте за життя художника не відбулося жодної його персональної виставки, бо його стиль не відповідав вимогам тодішньої влади.

Куратор виставки Катерина Лисова розповіла: «Анатолій Лимарєв був не визнаний владою, його роботи не сприймалися колегами Національної спілки художників, тому персональних виставок за його життя не було. Він займав позицію неофіційного художника. Кожен раз, коли він виставлявся в аукціонному домі «Дукат», а також на аукціоні «Золотое Сечение», його роботи йшли з молотка, перевищуючи естімейт в кілька разів. Вся художня спільнота знає цього митця, але його ім'я не ввійшло в суспільну свідомість».

Виставку організували до 30 річниці смерті Анатолія Лимарєва. Вона триватиме до 15 грудня.

Джерело: cultprostir
Розділи: Новини культури

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути