chrome firefox opera safari iexplorer

16 березня у парламенті пройдуть слухання з нагоди 30-х роковин Чорнобиля

08 грудня 2015 о 11:35

Верховна Рада України постановила провести 16 березня 2016 року в залі пленарних засідань Верховної Ради України парламентські слухання на тему: «30 років після Чорнобиля: уроки та перспективи».

Відповідну Постанову (реєстр. № 3425), яку доповідав її співавтор, Голова Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Микола Томенко, підтримали сьогодні 300 народних депутатів.

Основна мета цих парламентських слухань – проаналізувати весь комплекс заходів, спрямованих на  зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об’єкту «Укриття» в екологічно безпечну систему, подальшу соціальну, медичну і психологічну реабілітацію постраждалого населення тощо. А також – означити, що буде з Чорнобилем після виконання Україною міжнародних зобов’язань, термін яких спливає у 2016—2017 рр., зазначив під час виступу Микола Томенко.

«Ми добудували об’єкт «Укриття» із сторічною гарантією, ключові економічні і енергетичні об’єкти на ЧАЕС, а тому постає питання: як ми далі живемо і які проекти реалізуємо, і реалізуємо їх самі чи з міжнародними донорами? Тому ідея нашого Комітету полягає в тому, щоб, порадившись із фахівцями, науковцями та експертами, вибудувати чітку стратегію управління і діяльності чорнобильської зони після 30-річчя роковин катастрофи на ЧАЕС», – зазначив Голова Комітету.

«Ми повинні «перезавантажити» стратегію України після 30-річчя Чорнобиля бодай на найближчі 10-20 років», – підсумував М. Томенко.

Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...