chrome firefox opera safari iexplorer

«Білого слона» у Карпатах закрили на консервацію

17 грудня 2015 о 16:00

Івано-Франківській області, на горі Піп Іван, будівлю колишньої астрономічно-метеорологічної обсерваторії закрили на консервацію. Туристів просять утриматись від зимових мандрівок до «Білого слона», як у народі називають обсерваторію.

Про це повідомляє прес-служба управління ДСНС в Івано-Франківській області.

«У зв’язку із завершенням чергового етапу ремонтних робіт будівля обсерваторії на зимовий період 2015—2016 рр. закрита на консервацію. Прохання до туристів тимчасово утриматися від зимових мандрівок до астрономічно-метеорологічної обсерваторії на горі Піп Іван, щоб уникнути ризиків для життя», — застерігає прес-служба рятувальників.

Відомо, що Управління ДСНС  в області та Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника є учасниками  Міжнародного проекту з відновлення астрономічно-метеорологічної обсерваторії на горі Піп Іван. Роботи розпочалось у 2007 році за участі Варшавського університету. Перший грант на відновлення будівлі надійшов від Міністерства культури та національної спадщини РП у 2010 році.

Астрономічно-метеорологічна обсерваторія зведена у Карпатах на ініціативу польських військових у 1938 році на висоті 2028 м над рівнем моря. В народі будівлю називають «Білий слон» через те, що після налипання мокрого снігу будівля нагадує великого слона.

 

27 січня

Інші дати
Олекса Тихий
(27 січня 1927, хутір Їжівка, Краматорівський район, Артемівська округа — 5 травня 1984, тюремна лікарня м. Пермі) український дисидент, правозахисник, педагог, мовознавець, член-засновник Української гельсінської групи. Виступав на захист української мови. Помер в ув'язненні.
Розгорнути
Народився Павло Чубинський
(1839, м.Бориспіль Київська область – 1884) – український етнограф, фольклорист, поет, громадський діяч, автор слів Гімну України.
Душу й тіло ми положим За свою свободу, І покажем, що ми, браття, Козацького роду! Гей-гей, браття милі, Нумо братися за діло! Гей-гей пора вставати, Пора волю добувати!
Розгорнути
Народився Архип Куїнджі
(1842, м.Маріуполь - 1910) – український та російський живописець-пейзажист грецького походження, педагог. Автор картин «Українська ніч», «Дніпро вранці», «Ніч на Дніпрі».
Розгорнути
Народився Павло Тичина
(1891, с. Піски Чернігівська область – 1967) – український поет, перекладач, публіцист, громадський діяч.
«Не Зевс, не Пан, не Голуб-Дух, - Лиш Соняшні Клярнети. У танці я, ритмічний рух, В безсмертнім всі планети. Я був – не я. Лиш мрія, сон. Навколо дзвонні звуки, І пітьми творчої хітон, І благовісні руки». (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Іван Гончар
(27.01.1911 – 18.06.1993) – видатний громадський та культурний діяч, скульптор, живописець, графік, народознавець, колекціонер. Заслужений діяч мистецтв УРСР (1960), Лауреат Державної премії ім. Т. Шевченка (1989), Народний художник України (1991). Один з ініціаторів створення Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, а також Музею народної архітектури та побуту України; засновник відомого в Україні й за кордоном громадського музею, який від 1960-х років став осередком українського національного відродження.
«Багато погроз і попереджень довелося почути мені від невігласів, які зневажали мою творчість, які забували про те, що без коренів немає дерева, а без дерева плодів …Я давно поставив собі за мету жити і творити для народу. Якщо вкласти всю душу в свою працю, то потім тобі це якось повернеться». (Іван Гончар)
Розгорнути

Новини Дивитися всі