chrome firefox opera safari iexplorer

Топ-5 найбрудніших місць в супермаркеті. Дослідження мікробіологів

14 грудня 2015 о 09:47
Дослідження, проведені мікробіологами, показали, що супермаркети є розсадником шкідливих бактерій незалежно від того, як часто в магазинах проводять прибирання.

Найбільш брудними місцями з найбільшою кількістю мікробів в супермаркетах є розрахунковий термінал, стійка для оплати покупок на касі і конвеєрні стрічки. Експерти відзначають, що це пов'язано з великою кількістю людей, які стикаються з ними.

1. Розрахунковий термінал

Дослідження британського професора-мікробіолога Річарда Хастингса показало, що на терміналі для розрахунку кредитною карткою знаходиться така ж кількість бактерій, як і в громадському туалеті.

У ході експерименту фахівці взяли мазки з цифрової клавіатури POS-терміналу, за допомогою якого щоденно розраховуються тисячі покупців у супермаркетах, а потім порівняли їх з мазками з громадських туалетів, вивчивши бактерії під мікроскопом в лабораторії.

В результаті вони виявили на двох мазках синьогнійну паличку і сінну паличку, які викликають нудоту і діарею.

2. Стійка для оплати покупок на касі

Щодня безліч людей стикається зі стійкою на касі у супермаркеті, в результаті чого, за твердженням медиків, тут розмножується безліч небезпечних бактерій.

3. Упаковане сире м'ясо

Сире м'ясо в упаковці також є небезпечним для здоров'я людини. Зокрема, фахівці називають особливо небезпечною рідину, яка виділяється з м'яса і стикається з шкірою людини.

4. Конвеєрні стрічки на касі

У ході дослідження вчених з університету штату Мічиган вдалося з'ясувати, що всі 42 конвеєрні стрічки в різних супермаркетах, які вони перевіряли на наявність мікробів, містили небезпечні бактерії, такі як стафілокок, цвіль і грибки. Після зіткнення з конвеєрною стрічкою медики рекомендують не тільки мити руки, але і всі продукти, які перебували в контакті з нею.

5. Овочі та фрукти

Експерименти фахівців також показують, що овочі та фрукти на торгівельних полицях у супермаркетах, перш ніж потрапити на стіл людини, проходять довгий шлях до них – так чи інакше, до них торкаються десятки різних людей з брудними руками. Більш того, вм'ятини й тріщини на фруктах і овочах буквально «вбирають» у себе патогенні мікроорганізми і небезпечні мікроби, які потім активно розмножуються. У разі, якщо фрукти і овочі недостатньо добре вимиті, вони потрапляють в організм людини і можуть завдати шкоди здоров'ю.

24 грудня

Інші дати
День працівників архівних установ
Свято встановлено в Україні «…враховуючи значний внесок архівних установ України у розвиток вітчизняної науки і культури, інші сфери життя суспільства, необхідність подальшого вдосконалення архівної справи та на підтримку ініціативи працівників архівних установ…» згідно з Указом Президента України «Про День працівників архівних установ» від 30 жовтня 1998 року № 1200/98.
Розгорнути
Народився Спиридон Черкасенко
(1876, м. Новий Буг Миколаївської обл. - 1940)  - письменник, педагог, журналіст, освітньо-культурний діяч. Автор п'єс, історичних романів, оповідань, віршованої трагендії "Коли народ мовчить" та історичної драми "Северин Наливайко". Деякі його вірші покладені на музику та стали народними піснями.
Розгорнути
Народився Костянтин Данькевич
(1905, м.Одеса – 1984) – український композитор, піаніст, педагог. Автор балету «Лілея», опер «Трагедійна ніч», «Боглан Хмельницький», «Назар Стодоля», музики до театральних вистав та кінофільмів.
Розгорнути
Народився В’ячеслав Чорновіл
(1937, с.Єрки, Черкаська область – 1999) – літературний критик, публіцист, політичний діяч. Герой України.
«Однак шани заслуговує тільки той, хто шанує самого себе... Бо Україна починається з тебе.» (Вячеслав Чорновіл)
Розгорнути