chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві відбудеться єдиний безкоштовний показ фільму про Олега Сенцова

03 грудня 2015 о 16:00
У неділю, 6 грудня, в рамках «Кіномарафону» у MediaHub покажуть чорновий варіант фільму «Звільнити Олега Сенцова»

Про це повідомляє Еспресо.TV з посиланням на сторінку події у Facebook.

Стрічка режисера Аскольда Курова, одного з головних документалістів Росії, вийде на екрани в 2016 році, але у MediaHub глядачі зможуть побачити готові епізоди.

Фільм оповідає про обставини справи Олега Сенцова, українського режисера і сценариста, затриманого російськими спецслужбами в Криму за нібито підготовку теракту. Після сумнівного судового процесу Сенцова засудили на 20 років за створення терористичної організації, пов'язаної з українськими націоналістами. Режисер свою провину не визнає.

З вимогою відпустити українського режисера виступили Педро Альмодовар, Андрій Звягінцев, Вім Вендерс і багато інших відомих особистостей світу кіно. Тому окрім фокусування на фігурі самого Сенцова, у фільмі йдеться про тих, хто намагається врятувати режисера.

Куров працює над картиною разом з молодим українським документалістом Андрієм Литвиненком, попередні роботи якого включають епізоди з альманахів «Поза Євро», «Україна_голоси», «Євромайдан. Чорновий монтаж».

Прем’єра чорнового варіанта фільму «З.О.С.» («Звільнити Олега Сенцова») відбулася цього року на 45-му кінофестивалі «Молодість». Тепер в рамках «Кіномарафону» у неділю, 6 грудня о 16:30 у MediaHub його покажуть ще раз. Крім того, після перегляду буде можливість подискутувати зі співрежисером стрічки Андрієм Литвиненком.

Організатори кінопоказів пропонують поставити підпис під петицією з вимогою скасувати вироки Олегу ‪Сенцову, Олександру ‪‎Кольченку‬ і Геннадію ‎Афанасьєву на сайті «Марафон написання листів 2015».

Також можна написати лист підтримки через онлайн-форму Комітету Солідарності чи особисто за вказаними на сайті адресами.

  • 25 серпня в Ростові-на-Дону Північно-Кавказький окружний військовий суд засудив Олега Сенцова до 20 років, Олександра Кольченка — до 10 років колонії суворого режиму.
  • Сенцов і Кольченко у відповідь на вирок російського суду заспівали Гімн України.
  • За версією російського слідства, навесні 2014 року Сенцов нібито організував у Криму підпільну групу, пов'язану з українським «Правим сектором». Кольченко обвинувачується в участі в цьому «терористичному угрупуванні». Українці обвинувачення відкидають.
  • Блогосфера обурена через вироки кримським активістам.
  • Західні політики засудили вирок Сенцову і Кольченку.
  • 24 листопада вирок Сенцову вступив у дію – 20 років колонії суворого режиму
  • Захист українського режисера Олега Сенцова оскаржить його вирок у Європейському суді з прав людини
Джерело: espreso.tv
Розділи: Суспільство

26 листопада

Інші дати
Народився Пилип Морачевський (псевд. — Хвилимон Галузенко)
(1806, с. Шестовиця, Чернігівська область – 1879) – український письменник, поет-романтик, перекладач. Автор перекладу українською мовою всіх чотирьох Євангелія, «Діяння Апостолів», «Апокаліпсис», «Псалтир». Євангелія в перекладах Морачевського досі використовують під час богослужінь.
«Все минеться, правда зостанеться» (Пилип Морачевський)
Розгорнути
Народився Олександр Левада (Косяк)
(1909, с. Кривчунка, Черкаська область – 1995) – український драматург та кіносценарист. Автор творів «Гомін лісів Таращанських», «Південний захід», «Фауст і смерть», роману «Два кольори». За його сценаріями поставлені фільми «Українська рапсодія», «Берег надії», «Родина Коцюбинських»
Розгорнути
Народився Опанас Заливаха
(1925, с. Гусинка, Харківська область – 2007) – український живописець, відомий правозахисник-шістдесятник. Лауреат Шевченківської премії за твори останніх років «ХХ вік», «Мироносиці», «Українська мадонна», «Портрет Василя Стуса», «Портрет Шевченка», «Козака несуть», «Початок». Автор книги «Алла Горська. Червона тінь калини. Листи. Спогади. Статті».
«Все можна взяти в чужинця, окрім віри. Віра, взята у чужинця, губить» (Опанас Заливаха)
Розгорнути