chrome firefox opera safari iexplorer

Як голландські картини сварять Київ та Амстердам

09 грудня 2015 о 06:54

Пошуком творів мистецтва, викрадених з голландського музею понад десять років тому, які тепер ймовірно перебувають на території України, займається українське Міністерство внутрішніх справ. Про це повідомив міністр закордонних справ Павло Клімкін.

Раніше про те, що голландські шедеври були виявлені в Україні, заявив музей Westfries, з якого і була викрадена колекція.

«Голландська сторона підняла це питання під час візиту президента України до Голландії. Наше МВС працює над цим питанням», — заявив у вівторок очільник українського МЗС Павло Клімкін.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков додав, що українська поліція перебуває «у повному контакті з голландською стороною».

Він також зазначив, що твори мистецтва, які, ймовірно, належать до викраденої колекції, були виявлені на одній з дач під Донецьком і існує «імовірність того, що цю колекцію намагаються продати на чорному ринку».

Розмінна монета

24 картини та 70 предметів зі срібла, які були частиною колекції творів мистецтва XVII і XVIII століть, викрали 2005 року під час пограбування голландського музею Westfries, розташованого в місті Хорн.

Музей заявив, що у липні цього року двоє чоловіків, які назвалися представниками українського добровольчого батальйону, сконтактували із посольством Нідерландів у Києві і заявили, що мають усю колекції.

«Бійці заявили, що готові передати картини Нідерландам на певних умовах, однією з яких є незалучення української влади до справи», — ідеться у повідомленні.

У музеї також стверджують, що теперішні власники мають «абсолютно нереалістичні уявлення щодо вартості викрадених картин». Вони зажадали за колекцію 50 мільйонів євро, тоді як її реальна ціна, за оцінками експерта, може становити не більше 500 тисяч євро.

Людям, які намагаються перепродати картини, запропонували компенсацію (її суму не вказують), але не отримали жодної відповіді.

Після того муніципалітет Хорна попросив міністерство закордонних справ допомогти зі справою, втім «перемовини на високому політичному рівні відбулися безрезультатно».

Музей також побоюється, що власники вкрадених витворів мистецтва спробують продати їх третім сторонам.

«Вкрадені витвори використовують як розмінну монету на непрозорій українській політичній арені, пронизаній внутрішньою боротьбою за владу, фаворитизмом та корупцією», — заявили у музеї.

Джерело: bbc
Розділи: Новини культури

28 листопада

Інші дати
Народилася Зінаїда Тулуб
(1890, м.Київ – 1964) – українська письменниця. Автор дилогії «Людолови», роману «В степу безкраїм за Уралом».
Розгорнути