chrome firefox opera safari iexplorer

Як впізнати ліцензійну ялинку

17 грудня 2015 о 09:16

У магазинах і на ринках вже продають новорічну атрибутику, а незабаром почнеться торгівля головним символом свята – ялинками.

Щоб не зіпсувати собі святковий настрій, правоохоронці закликають продавців зимових красунь  не займатися незаконною вирубкою ялинок, а покупців – не купувати незаконно зрізані деревця.

Правоохоронці нагадують: ялинки, призначенні для реалізації, повинні мати спеціальне клеймо на зрубі дерева, яке засвідчує право на його реалізацію та безпечність хвої.

Також, покупець має право попросити продавця надати документи на хвойну продукцію – це товарна гарантія на закупку ялинки та документ про її радіологічний стан (на виявлення екологічної чистоти дерев).

Стаття 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Незаконна порубка, пошкодження та знищення лісових культур і молодняка» передбачає покарання у вигляді штрафу в розмірі до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян для приватних осіб і в розмірі до дванадцяти таких мінімумів – для посадових осіб.

Навіть знищення або пошкодження поросту в лісах, за статтею 66 того ж Кодексу, передбачає штраф у розмірі до трьох мінімумів доходів для громадян і до семи – для посадових осіб.

Якщо ж людину викриють у незаконній порубці лісу, набуває чинності Кримінальний кодекс України, а саме стаття 246, згідно з якою правопорушнику загрожує не лише штраф у розмірі до ста неоподатковуваних мінімумів, а й арешт на строк до шести місяців або позбавлення волі на строк до трьох років.

Згідно статті 160 КУпАП «Торгівля з рук у невстановлених місцях», їм загрожує штраф на суму до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі. А за порушення правил торгівлі на ринках, за статтею 159 загрожує штраф до трьох неоподатковуваних мінімумів.

Про випадки незаконної реалізації новорічних ялинок правоохоронці просять повідомляти на оперативну лінію 102.

Нагадаємо, виконавчий комітет прийняв рішення про організацію передноворічної роздрібної торгівлі хвойними деревами. Ним затверджено місця для продажу у 28 локаціях 5 районів міста у період з 18 грудня до 6 січня.

 

Джерело: твоє місто
Розділи: Довкілля

27 січня

Інші дати
Олекса Тихий
(27 січня 1927, хутір Їжівка, Краматорівський район, Артемівська округа — 5 травня 1984, тюремна лікарня м. Пермі) український дисидент, правозахисник, педагог, мовознавець, член-засновник Української гельсінської групи. Виступав на захист української мови. Помер в ув'язненні.
Розгорнути
Народився Павло Чубинський
(1839, м.Бориспіль Київська область – 1884) – український етнограф, фольклорист, поет, громадський діяч, автор слів Гімну України.
Душу й тіло ми положим За свою свободу, І покажем, що ми, браття, Козацького роду! Гей-гей, браття милі, Нумо братися за діло! Гей-гей пора вставати, Пора волю добувати!
Розгорнути
Народився Архип Куїнджі
(1842, м.Маріуполь - 1910) – український та російський живописець-пейзажист грецького походження, педагог. Автор картин «Українська ніч», «Дніпро вранці», «Ніч на Дніпрі».
Розгорнути
Народився Павло Тичина
(1891, с. Піски Чернігівська область – 1967) – український поет, перекладач, публіцист, громадський діяч.
«Не Зевс, не Пан, не Голуб-Дух, - Лиш Соняшні Клярнети. У танці я, ритмічний рух, В безсмертнім всі планети. Я був – не я. Лиш мрія, сон. Навколо дзвонні звуки, І пітьми творчої хітон, І благовісні руки». (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Іван Гончар
(27.01.1911 – 18.06.1993) – видатний громадський та культурний діяч, скульптор, живописець, графік, народознавець, колекціонер. Заслужений діяч мистецтв УРСР (1960), Лауреат Державної премії ім. Т. Шевченка (1989), Народний художник України (1991). Один з ініціаторів створення Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, а також Музею народної архітектури та побуту України; засновник відомого в Україні й за кордоном громадського музею, який від 1960-х років став осередком українського національного відродження.
«Багато погроз і попереджень довелося почути мені від невігласів, які зневажали мою творчість, які забували про те, що без коренів немає дерева, а без дерева плодів …Я давно поставив собі за мету жити і творити для народу. Якщо вкласти всю душу в свою працю, то потім тобі це якось повернеться». (Іван Гончар)
Розгорнути

Новини Дивитися всі