chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві презентували популярну версію історії української Конституції

20 січня 2016 о 15:15

Автором цього навчального посібника, який схвалений для використання у загальноосвітніх навчальних закладах, є кандидат історичних наук, доктор політичних наук, відомий громадський та політичний діяч Микола Томенко.

У книзі автор дослідив усі наявні проекти конституцій, щоб продемонструвати цілісну картину зародження та розвитку традицій українського конституціоналізму від найдавніших часів до сьогодення.

Дане видання носить науково-популярний характер, тож саме тому Микола Томенко запропонував власний підхід до персоніфікації конституційних документів: вони названі іменами тих, хто брав найактивнішу участь у їх творенні та виступав у ролі ініціатора чи натхненника. Так, у посібнику «Україна: історія Конституції», зокрема, можна знайти інформацію про Конституцію Пилипа Орлика, «світоглядну конституцію» Миколи Костомарова, «вільну спілку» Михайла Драгоманова, конституційну концепція Михайла Грушевського, Закон про тимчасовий державний устрій Павла Скоропадського, основний закон «Самостійної України» Миколи Міхновського, конституційний проект Симона Петлюри та багато іншого.

Презентуючи свою книгу, Микола Томенко, зокрема, звернув увагу на те, що для ухвалення нової Конституції України в інтересах усього суспільства, а не лише певної політичної сили чи державного інституту, необхідно, як мінімум, знати власну історію та активно залучати фахівців, науковців, істориків до розробки законопроектів подібної державної ваги.

Також М. Томенко зазначив, що вивчити досвід історії української конституції доцільно було би й усім ініціаторам зміни нинішнього Основного Закону, це вберегло би від трагічних помилок для країни. У зв’язку з цим він поінформував, що направив свій навчальний посібник керівництву держави та лідерам парламентських фракцій.

«Найкращою та найоптимальнішою для України є та Конституція, яку знають, шанують і виконують УСІ: і президент, і кожен громадянин», — підсумував Микола Томенко.

«Рідна країна»

Розділи: Новини освіти

21 листопада

Інші дати
Собор архистратига Михаїла
Архистратиг Михаїл є небесним покровителем Києва і зображений на його гербі. До 1917 року саме день Собору Архангела Михаїла святкувався як день міста Києва.
Розгорнути
Народився Петро Лубенський (Афонський)
(1907, Росія – 2003) – український драматург, кіносценарист. Автор п»єс «Нескорена полтавчанка», «Пісня над Бугом», «Соколята», сценарію до кінофільму «Королева бензоколонки».
Розгорнути