chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві презентували книгу автора української гривні Василя Лопати

15 червня 2012 о 14:41

У столиці презентовано книгу автора української гривні, відомого художника й письменника Василя Лопати «Кажу, як на сповіді». 

Здійснило це видання Всеукраїнське товариство «Просвіта» ім. Тараса Шевченка.

«Кажу, як на сповіді» завершує автобіографічну трилогію автора. Щирий, сповідальний тон вводить читача в коло друзів, яким довіряють найпотаємніші, найінтимніші моменти емоційного та духовного життя письменника.

«Творчість для Василя Лопати – це не ремесло, і не щоденне тиражуваня зробленого, а постійний духовний пошук із чесним поглядом на світ. Тому й не знайдеш у нього жодного натяку на фальш, підробку на догоду комусь», – зазначив під час презентації книги голова «Просвіти» Павло Мовчан.

За його спостереженнями, Василь Лопата дуже любить Україну та всіх, з ким йому доводилося перетинатися у житті. Саме тому письменник не зосереджувався у книзі лише на собі, а згадав велику кількість талановитих людей, охарактеризувавши їх чітко та влучно.

У свою чергу, народний депутат Іван Заєць поділився спостереженням, що автор ніби поспішав, аби розповісти якомога більше у своїй книзі… Водночас, на якості матеріалу це аж ніяк не позначилося.

«Книга Василя Лопати «Кажу, як на сповіді» захоплює з перших сторінок, адже оповідь про насичене подіями життя митця в історичному контексті існування України чергується з роздумами про головне в стосунках людей, пошуки себе і свого місця в цьому непростому й мінливому світі», – зауважив він.

До речі, творчий доробок Василя Лопати налічує понад 700 художніх робіт, а також прозові твори, в яких відтворено майже всі аспекти українського народного життя в його історичній та географічній перспективах.

Його образний світ є глибоко національним, а творчість присвячена трактуванню та глибинному осмисленню історії українського народу від найдавніших часів до сучасності.

Павло Мовчан запевнив, що найближчим часом усі твори Василя Лопати будуть видані в одному або двох томах.

Майя Заховайко, «Рідна країна»

26 березня

Інші дати
Олександр Кістяківський
1833 –  український учений-криміналіст та історик права. Співініціатор створення та голова Київського юридичного товариства. Зібрав і видав збірник законів «Права, за якими судиться малоросійський народ».  
Розгорнути
День Національної гвардії України
Національна гвардія України — військове формування з правоохоронними функціями, що входить до системи Міністерства внутрішніх справ України (МВС). Як військове формування з правоохоронними функціями на базі Внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України та залученням нових військових кадрів на добровольчій основі з 13 березня 2014 року.
Розгорнути
День пам'яті гетьмана Івана Виговського
(?, с. Вигів Житомирської обл. - 1664) - гетьман Війська Запорізького, (1657 - 1659), київський воєвода (1659 - 1664).
Розгорнути
Народився Петро Барановський
(1892, Росія - 1984) – російський реставратор і дослідник пам'яток архітектури періоду Київської Русі. Врятував від знищення рідкісну пам'ятку домонгольської доби – церкву П'ятниця в місті Чернігів, наполягав на відновленні Михайлівського золотоверхого монастиря у Києві.
Розгорнути

Новини Дивитися всі