chrome firefox opera safari iexplorer

У Львові триває конкурс льодових скульптур

19 січня 2016 о 14:35

Захід давно вподобаний і львів’янами, і гостями міста. Започаткований шість років тому, він відразу ж став доброю зимовою візитівкою міста Лева.

Цього року участь у конкурсі беруть чотири скульптори – Тарас Бенях, Дарія Альошкіна, Ярема Мисько та Мирослав Дедишин.

Загальна тема, що її обрали майстри, – Різдво. Зокрема, Тарас Бенях робитиме голову кози, бо «де коза ходить, там жито робить». А Дарія Альошкіна – півня, як символ сонця і чоловічої енергії.

Брили льоду встановлено перед львівською Оперою – поруч із головною ялинкою Львова. Довкола – повно людей, які залюбки спостерігають за роботою скульпторів.

«Вже кілька років поспіль ми проводимо цей конкурс, і він завжди привертає увагу львів’ян та гостей міста, – говорить арт-директор львівського Різдвяного ярмарку Ольга Гренюх. – Як і в попередні роки, цьогорічний «крижаний захід» поставить крапку у Різдвяних святах у Львові».

Льодові скульптури прикрашатимуть проспект Свободи доти, доки сприятиме погода. Якщо різко не потеплішає, як це часто трапляється серед зими у Львові, помилуватися крижаними символами Різдва можна буде навіть кілька тижнів.

Джерело: День
Розділи: Новини культури

19 листопада

Інші дати
День працівників гідрометеорологічної служби
Державна гідрометеорологічна служба, яка функціонує у складі Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, відіграє ключову роль в отриманні даних про поточні та очікувані гідрометеорологічні умови, сучасний клімат, його можливі коливання та зміни в майбутньому, прогнозування та попередження стихійних гідрометеорологічних явищ.
Розгорнути
День скловиробника
Професійне свято працівників скляної промисловості не випадково збігається з днем народження видатного російського вченого М. В. Ломоносова. Михайло Ломоносов був творцем хімічного виробництва глазурі, скла, порцеляни. Розробив технологію і рецептуру кольорового скла, які він використовував для створення мозаїчних картин. Винайшов порцелянову масу.
Розгорнути
День пам’яті Петра Дорошенка
(1627, м. Чигирин, Черкаська область – 1698) – визначний український державний, політичний та військовий діяч, гетьман України (1665 – 1676). Провів ряд важливих реформ, створив постійне 20-тисячне військо, встановив на українському кордоні нову митну лінію і почав карбувати власну монету. Стратегічною метою всієї внутрішньої і зовнішньої політики - було об'єднання під своєю владою Лівобережної і Правобережної України.
Розгорнути
Народлася Катря Гриневичева
(Катерина Василівна Гриневич; 1875, м.Винники, Львівська область - 1947) – українська письменниця, громадська діячка. Автор збірки новел «Непоборні», повістей «Шоломи в сонці» та «Шестикрилець». Померла 25 грудня 1947 р. в Німеччині, у Берхтесґадені, Баварія, похована там же.
Розгорнути