chrome firefox opera safari iexplorer

МОН: підвищення стипендій не погоджує Мінфін

17 лютого 2016 о 16:30

Збільшення розміру мінімальної стипендії студентів вищих навчальних закладів та наближення її до розміру прожиткового мінімуму, як це передбачено законом «Про вищу освіту», не погоджується Міністерством фінансів. Про це йдеться у листі Міністерства освіти і науки у відповідь на відповідний лист Профспілки працівників освіти і науки.
Зокрема, у Міносвіти повідомляють, що відомством був розроблений проект постанови КМУ щодо поступового збільшення розміру мінімальної стипендії студентів ВНЗ та наближення її протягом 2016 — 2018 років до розміру прожиткового мінімуму. Проект документа протягом 2015 року знаходився на погодженні у зацікавлених органів виконавчої влади.
«Враховуючи, що реалізація проекту урядового рішення потребує спрямування з державного та місцевого бюджетів значного обсягу додаткових коштів, а також те, що симетричного збільшення потребують стипендій інших категорій здобувачів освіти (учні професійно — технічних навчальних закладів, студенти з числа дітей — сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа тощо), зазначений проект постанови Уряду не був підтриманий Міністерствам фінансів», — зазначають у Міносвіти.
Разом з тим, у відомстві запевняють, що враховуючи соціальну значущість питання, а також, необхідність безумовного виконання положень закону «Про вищу освіту», міністерство продовжить роботу з центральними органам виконавчої влади щодо вирішення зазначеної проблеми.

Джерело: Освіта.UA
Розділи: Новини освіти

10 лютого

Інші дати
Василь Ремесло
1907 –  український вчений-агроном, селекціонер. Створив і районував 20 сортів озимої пшениці («Миронівська-808» давала в сім разів більший урожай, ніж інші сорти), видав понад 200 наукових праць, в тому числі 5 монографій.
Розгорнути
Народився Георгій Малаков
1928 – український графік (серії «Київ. 1941–1945», «Київ у грізний час», «Завойовники морів» та ін.).
Розгорнути
Юхима, Охріма
Якщо вітряно, то літо буде мокрим
Розгорнути
240 років від дня народження Василя Каразіна
(1773, с.Кручик Харківська область – 1842) - український вчений, винахідник, громадський діяч. Засновник першого у східній Україні Харківського університету, автор численних відкриттів в галузі органічної та неорганічної хімії.
«Блаженний вже стократно, якщо випадок дав можливість зробити бодай найменше добро люб»язній моїй Україні…» (Василь Каразін)
Розгорнути
Народився Роберт Клявін (Візиренко)
1929 р. – український артист балету, балетмейстер, педагог. Партії: Степан («Лілея» К. Данькевича), Лукаш («Лісова пісня» М. Скорульського). Ролі у фільмах «Лілея», «Летючий корабель», «Будні карного розшуку» та ін.
Розгорнути

Новини Дивитися всі