14 лютого в рамках програми «PANORAMA Dokumente» публіці Берлінського міжнародного кінофестивалю буде представлено документальний фільм “Mariupolis” литовського режисераМантаса Кведаравічюса. Картина, знята в копродукції України, Литви, Франції та Німеччини, розповідає, чим живе сучасний Маріуполь за часів війни.
«Mariupolis» знято в 2015 році в Маріуполі. Зйомки стартували в квітні. На майданчику працювали молоді, але вже досвідчені українські оператори. Ми знімали людей, які живуть там в стані між війною і миром. Працювали ми і в Широкіно, де досі тривають бої, а також – в Сартані, невеликому грецькому селищі неподалік від Маріурля. Саме там, в Сартані, репетирує хор, де співають наші герої. Кожен день вони репетирують і дають концерти, а за вікном чується звук градів.
Цей фільм важливий сьогодні для України, тому що він дуже правдивий і чесний. Маріуполь — дивовижне місто, про історичні, художні цінності, а головне — про жителів якого хочеться розповісти всьому світу. Сподіваюся, що картина внесе свою лепту в культурну дипломатію нашої країни», — розповіла Cultprostir Анна Паленчук, український продюсер картини, компанія 435 FILMS.
Українські продюсери фільму ще до старту фестивалю вступили в публічну полеміку з організаторами українського стенду на Берлінському кіноринку. Зокрема, продюсер Анна Паленчук написала на своїй сторінці в Facebook: «Ні трейлер, ні постер, ні будь-яку інформацію у нас не запросили. Нам не допомагають ані з перельотами, ані з проживанням. Який висновок я можу зробити? Не ми, не фільм, ні стенду, ні Україні не потрібні».
Андрій Халпахчі, директор кінофестивалю «Молодість» та один з організаторів стенду тежзробив допис у Facebook: «Анна Пеленчук безумовно має їхати на Берлінський фестиваль і займатися промоцією цього фільму. Справжній продюсер в такій ситуації знаходить власні кошти чи спонсорів і таким чином вирішує це питання».
66-й Берлінський міжнародний кінофестиваль пройде з 11 по 21 лютого.