chrome firefox opera safari iexplorer

У Новограді-Волинському 2016 рік оголошено роком Лесі Українки

16 лютого 2016 о 15:21

Відзначити 145-ту річницю від дня  народження Лесі Українки у Новограді-Волинському планують на високому рівні. У розпорядженні міського голови Віктора Весельського йдеться, зокрема, про те, щоб в місті Новограді-Волинському оголосити 2016  рік роком Лесі Українки. Водночас у місті планується чимало літературно- мистецьких заходів до дня народження славної землячки. Зокрема, 24 лютого пройде обласний конкурс читців-декламаторів творчості Лесі Українки.25 лютого шанувальники її творчості зберуться на літературно-творчому засіданні «Плеяда паростків Лесиного слова» у літературно-меморіальному  музеї Лесі  Українки. Цього ж дня відбудеться покладання квітів до пам’ятника всесвітньовідомої поетеси.

У  навчальних закладах міста, бібліотеках, музеях до 145-річчя від дня народження Лесі України пройдуть «лесезнавчі тижні», проводитимуться літературні читання, виставки книг «доньки Прометея», виставки учнівських малюнків за її творами, літературно-музичні вечори, інтелектуальні змагання, і ще чимало інших заходів. Все це для того, аби жителі міста, передусім  діти і молодь, збагатилися знаннями про відому землячку, ще раз поринули у світ її величного творчого надбання, і вшанували пам’ять поетеси, яка досягла вершин світового письменства.

Оксана Климчук, Житомирська область

5 квітня

Інші дати
Народився Анатолій Шиян
(1906, слобода Борисівка на Білгородщині - 1989) - український письменник. Автор романів "Магістраль", "Гроза", "Хуртовина", нарисів та оповідань, кількох п'єс, сценарію фільму "Гроза над полями", низки казок та оповідань для дітей.
Розгорнути
Народився Дмитро Чижевський
(1894, м.Олександрія Кіровоградська область - 1977) - учений-енциклопедист, культуролог, філософ, літературознавець, релігієзнавець, дослідник української і слов'янської літератур. Автор фундаментальних праць «Філософія на Україні», «Нариси з історії філософії на Україні», «Філософія Сковороди», «Історія української літератури» та ін.
«До ідеалу гармонії зовнішньої приєднується ідеал гармонії внутрішньої. Ідеал внутрішньої гармонії є найвищим ідеалом етичної свідомості. Чи багато мисленників досягнули цього ідеалу, судити важко. Сковорода і Гоголь найбільше до цього наближувалися.» (Дмитро Чижевський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...