chrome firefox opera safari iexplorer

Українцям пропонують написати есе про українську мову

03 лютого 2016 о 07:55

Портал мовної політики пропонує написати есе як зробити українську мову модною. Переможцю обіцяють подорож по Україні та інші цінні призи.

Редакція Порталу мовної політики хоче зібрати ідеї, які можна буде використати для розширення вжитку державної мови у тих населених пунктах, де переважає російська мова спілкування, та які зможуть використати у своїй діяльності небайдужі. Автори найцікавіших ідей отримають призи.

Есе пропонується написати на тему «Стратегія відродження і популяризації постійного вживання української мови у населених пунктах, де переважає російська мова спілкування».

Акцент повинен бути на низових ініціативах, без розрахунку на державну підтримку, за можливої співпраці з органами місцевого самоврядування. Важливо, щоб це були нові ідеї, спрямовані на те, щоб якомога більше людей перейшло на українську мову спілкування на повсякденній основі.

Конкурсанти подають есе (обсягом 3-5 сторінок) на адресу language.policy.ua@gmail.com до 21 лютого та обов’язково заповнюють форму.

Журі визначає трьох переможців, які отримують призи та публікують свої есе на сайті Порталу.

Приз за перше місце: сертифікат на подорож по Україні;

за друге місце: річна передплата на журнал «Український тиждень»;

за третє місце: книги про успішних людей від видавництва «Наш Формат».

Результати конкурсу будуть оголошені у березні.

Журі конкурсу: Сергій Оснач, активіст Громадянського руху «Відсіч», співкоординатор кампанії «Бойкот російського кіно»; Роман Матис, громадський діяч, засновник ініціативи захисту прав україномовних «И так поймут!»; Юрій Яворський, меценат конкурсу;Іванна Кобєлєва, редакторка Порталу мовної політики.

Джерело: tvoemisto.tv
Розділи: Суспільство

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути