chrome firefox opera safari iexplorer

Табачник заборонив угорським школам поглиблено вивчати українську мову

30 вересня 2013 о 15:22

Міністерство освіти і науки не дозволило школам угорської національної меншини вивчати українську мову замість другої іноземної – російської. Про це в ефірі “5 каналу” повідомила голова Комітету ВР з питань освіти і науки Лілія Гриневич.

“Мене дивує з одного боку така велика гнучкість щодо російської мови і абсолютна відсутність гнучкості за умов сильних аргументів національних меншин”, – наголосила вона.

“У нас був круглий стіл у Верховній Раді з приводу освіти дітей з національних меншин. Угорці кажуть: оскільки вони інша мовна група, ніж ми, їм складно вивчати українську мову, і просять – ми не хочемо вчити російську мову замість другої іноземної, дозвольте нам мати додаткові години державної української мови, на що Міністерство освіти дає офіційну відповідь – ні, це не можливо”, – заявила Гриневич.

“Хоча є ось ця цифра, що 23% вивчають російську мову замість другої іноземної, є області в Україні, де понад 50%, в Одеській області 57%, маємо понад 50% у Полтавській і у Сумській області, у Вінницькій області”, – наголосила вона.

Джерело: ПІК
Розділи: Новини освіти

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути