chrome firefox opera safari iexplorer

Школярі вивчатимуть дві обов'язкові іноземні мови

06 квітня 2012 о 11:02

Починаючи з 2013 року, Міністерство освіти і науки, молоді та спорту вводить у школах обов'язкове вивчення іноземної мови з 1-го класу, інформатики з 2 класу. Про це заявив міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник.

«Після безлічі дискусій, у тому числі з Міністерством фінансів, ми довели, що це вкрай необхідно. Інформатика стане обов'язковим предметом з другого класу у вересні 2012-го, а з 2013-го всі школярі, починаючи з 5-го класу, будуть вивчати другу іноземну мову», — сказав він.

Міністр зазначив, що на колегії міністерства було затверджено нову навчальну програму, яка «в якості другої іноземної дозволяє будь-яку іноземну мову, російську або будь-яку мову національної меншини».

«У нашій правовій термінології вони називаються мовами національних меншин, хоча, окрім кримсько-татарської та гагаузької, є одночасно іноземними — державними мовами країн-членів ООН. Будь-який шкільний колектив може прийняти рішення про вивчення і польської, і словацької, і російської, і угорської, і молдавської, і румунської, і англійської, та інших мов», — зазначив він.

За його словами, деякі фахівці хотіли настояти, що з двох іноземних одна обов'язково має бути англійською. Але у 20% українських шкіл базовими є німецька та французька мови.

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути