chrome firefox opera safari iexplorer

Російську мову як іноземну вивчатимуть 23% школярів

20 серпня 2013 о 15:01

Більшість українських п’ятикласників обрали як другу іноземну німецьку мову – майже 52 %. Російську мову обрали трохи більше 23 %, французьку – 14%, польську – 1,6% та іспанську – 1,2%.

Про це повідомив міністр освіти і науки України Дмитро Табачник.

За словами міністра, всі вакансії вчителів іноземних мов заповнені.

«На сьогодні не спостерігається вільних вакансій викладачів інших іноземних мов, які є доступними для вивчення з 5-го класу (як друга іноземна мова), – французької, німецької, іспанської, польської тощо», — сказав Табачник.

Міністр освіти і науки також наголосив, що на сьогодні з 1 до 9 класу на вивчення іноземної мови відведено 18 годин.

У 10-11 класах – на вивчення першої іноземної мови відводитиметься ще по 3 години.

Окрім того, на вивчення другої іноземної мови з 5 по 11 клас відводитиметься по 2 години на тиждень.

Загалом, згідно з новими Державними стандартами, на вивчення іноземних мов з 1-11 класи передбачено 38 годин (за старою програмою – 25,5 год).

Водночас, окрім обов’язкового вивчення переважною більшістю учнів англійської мови починаючи з 1-го класу, також передбачається вивчення окремих предметів англійською у старшій школі.

Як розповів виданню директор Центру тестових технологій та моніторингу якості освіти Ігор Лікарчук, ідея обов'язкового вивчення двох іноземних мов є вдалою, але є чимало питань до її реалізації.

Наприклад, школи не забезпечили потрібною кількістю викладачів іноземних мов та не провели належну підготовку кадрів. А те, що замість другої іноземної мови може вивчатися російська, на думку освітянина, суперечить і чинному законодавству, і здоровому глузду.

«Адже, по-перше, російська не є іноземною мовою. Відповідно до ст.7 Закону України „Про основні засади державної мовної політики“, російська мова є регіональною. По-друге, запровадження вивчення російської мови може зумовити русифікацію української школи. І в цьому є небезпека. По-третє, рівень автономії наших загальноосвітніх шкіл такий, що їхні директори виконають будь-яку вказівку, яка надійде від органів управління. А те, що сьогодні від органів управління надходить вказівка працювати з батьками, щоб ті обирали вивчення російської мови в школах — не секрет», — пояснив Ігор Лікарчук.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути