chrome firefox opera safari iexplorer

10 фактів про Гулака-Артемовського

16 березня 2016 о 11:00

Сьогодні, до дня народження Семена Гулака-Артемовського, українського композитора, співака, баритона (бас-баритон), драматичного артиста, драматурга і автора однієї з перших опер «Запорожець за Дунаєм».

  1. Народився у сім'ї священника.
  2. Навчався у Київській теологічній семінарії, саме так називали тоді реорганізовану Києво-Могилянську академію.
  3. Розпочав Семен Гулак-Артемовський співати, спочатку у хорі Софіївського собору, а потім Михайлівського монастиря.
  4. Допоміг молодому Семену, його голос який привернув до нього увагу Михайла Глинки. Той забирає його до Санкт-Пітербургу де дає йому уроки вокалу і де він тренуєтся у імператорському хорі.
  5. За кордоном він, спочатку, вчиться у Парижі, а потім 2 роки співає у флорентійській опері.
  6. 22 роки був солістом Імператорського театру у Санкт-Пітербурзі.
  7. Вперше, його опера — «Запорожець за Дунаєм» була поставлена у 1884 р. трупою Михайла Старицького.
  8. Створив рапсодію під назвою «Українська свадьба» з семи пісень у яку увійшли: «Стоїть явір над водою» , «Спать мені не хочеться», «Ой на горі та й женці жнуть».
  9. Товаришував з Тарасом Шевченком, якому присвятив «Стоїть явір над водою».
  10. Помер 17 квітня 1873 року в Москві, похований на Ваганьківському кладовищі.

19 листопада

Інші дати
День працівників гідрометеорологічної служби
Державна гідрометеорологічна служба, яка функціонує у складі Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, відіграє ключову роль в отриманні даних про поточні та очікувані гідрометеорологічні умови, сучасний клімат, його можливі коливання та зміни в майбутньому, прогнозування та попередження стихійних гідрометеорологічних явищ.
Розгорнути
День скловиробника
Професійне свято працівників скляної промисловості не випадково збігається з днем народження видатного російського вченого М. В. Ломоносова. Михайло Ломоносов був творцем хімічного виробництва глазурі, скла, порцеляни. Розробив технологію і рецептуру кольорового скла, які він використовував для створення мозаїчних картин. Винайшов порцелянову масу.
Розгорнути
День пам’яті Петра Дорошенка
(1627, м. Чигирин, Черкаська область – 1698) – визначний український державний, політичний та військовий діяч, гетьман України (1665 – 1676). Провів ряд важливих реформ, створив постійне 20-тисячне військо, встановив на українському кордоні нову митну лінію і почав карбувати власну монету. Стратегічною метою всієї внутрішньої і зовнішньої політики - було об'єднання під своєю владою Лівобережної і Правобережної України.
Розгорнути
Народлася Катря Гриневичева
(Катерина Василівна Гриневич; 1875, м.Винники, Львівська область - 1947) – українська письменниця, громадська діячка. Автор збірки новел «Непоборні», повістей «Шоломи в сонці» та «Шестикрилець». Померла 25 грудня 1947 р. в Німеччині, у Берхтесґадені, Баварія, похована там же.
Розгорнути