chrome firefox opera safari iexplorer

КНУ ім. Тараса Шевченко увійшов до рейтингу найкращих університетів за співвідношенням викладачів і студентів

10 березня 2016 о 16:00
Агентство Times Higher Education опублікувало міжнародний рейтинг вишів за співвідношенням кількості студентів і викладачів.

Національний університет Шевченка опинився на 74-й позиції.

За даними сайту World university rankings, у київському виші навчається 22 686 студентів, на одного викладача тут припадає понад 8 учнів (показник – 8,2).

Як виявилося, найбільше професорів у Медичному коледжі американського штату Вісконсін: насправді, там більше персоналу, ніж учнів. Саме тому тут приділяють максимальну увагу теоретичному навчанню і практиці студентів – майбутніх лікарів.

Здебільшого до рейтингу увійшли невеликі виші з кількістю студентів до 5 тисяч, але є і великі університети, яким вдається зберігати непогану пропорцію вчителів та учнів.

Таким став Університет Джона Хопкінса, США. У ньому навчається 15 тисяч студентів, але заклад спромігся триматися показника 3,5 студента на кожного викладача. До речі, університет посідає 11 місце у глобальному рейтингу найкращих вишів світу.

Каліфорнійський технологічний інститут, який є найкращим малим університетом світу, в цьому списку спромігся потрапити лише на 50-те місце – тут один викладач навчає сімох студентів.

Цікаво, що університет Дахи у Бангладеш має той самий рейтинг, хоча у ньому аж 62 тисячі учнів.

До першої десятки зарахували університети США, Японії та Австрії. Переважно це медичні виші.

Автори рейтингу зазначають: чим менше студентів на одного викладача, тим якіснішою буде подача матеріалу, оскільки професор зможе приділити достатньо уваги кожному. Однак насправді якість викладання залежить від багатьох факторів.

24 листопада

Інші дати
Народився Олекса Стороженко
(1806, с. Лисогори, Чернігівська область – 1874) – український письменник, етнограф, художник. Автор двотомного видання «Українські оповідання», в основі значної частини яких - народні перекази, анекдоти, прислів'я.
«Наша чудова українська врода, нагріта гарячим полуденним сонцем, навіва на думи насіння поезії та чар. Як пшениця зріє на ниві і складається у копи і скирти, так і воно, те насіння, запавши у серце й думку, зріє словесним колосом і складається у народні оповідання й легенди» (Олекса Стороженко)
Розгорнути