chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві відбувається церемонія поховання Георгія Гонгадзе

22 березня 2016 о 12:47

Тіло вбитого в 2000 року українського журналіста Георгія Гонгадзе перевозять з центрального моргу до місця поховання на Подолі в Києві.

Катафалк з труною, покритий прапорами України і Грузії, покинув територію моргу в супроводі двох автомобілів поліції, мікроавтобуса і декількох автомобілів з супроводжуючими.

Кортеж проїде по центральних вулицях Києва до церкви Миколи Набережного, повідомляє DT.UA.

Раніше адвокат вдови журналіста Мирослави Валентина Теличенко повідомила, що 22 березня Георгій Гонгадзе буде похований на території церкви Миколи Набережного.

Відспівування і прощання розпочалося близько 12:00. За словами Теличенко, під час похоронної церемонії не передбачено «ніяких виступів політиків чи інших світських осіб», а в церкві, де буде проходити відспівування, буде заборонена фото та відео зйомка".

«Родина просить журналістів не звертатися за коментарями, а фотографів і відеооператорів — дотримуватися дистанції», — підкреслила адвокат.

Церква Миколи Набережного — православний кам'яний храм, що належить Українській автокефальній православній церкві. Споруджений у Києві на Подолі в 1772 році за проектом архітектора В. Р. Григоровича-Барського на місці старої дерев'яної церкви. Стоїть недалеко від річки Дніпро по вулиці Григорія Сковороди,12.

21 березня президент України Петро Порошенко вдові загиблого журналіста Георгія Гонгадзе Мирославіорден «Зірка героя». Президент відзначив внесок Гонгадзе в розбудову незалежної України та його боротьбу за свободу слова.

«Ґія завжди був готовий віддати життя за Україну. І, якщо б він сьогодні був живим, він був би там – на східних кордонах. Якщо б він був живий, він би пишався цією нагородою», — відзначила Мирослава.

Журналіст Гонгадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі Київської області знайшли обезголовлений труп, який, за висновками експертів, міг належати журналістові. Мати журналіста Леся Гонгадзе відмовлялася визнавати, що знайдені останки належать її синові.

У січні суд лишив колишньому генералові МВС Олексію Пукача довічне ув'язнення за вбивство журналіста Гонгадзе. Проте ні Пукач, ні родина Гонгадзе з приговоромм не згодні. Мирослава Гонгадзе зазначила, що суд не назвав і не покарав головних винуватців смерті її чоловіка — замовників вбивства.

У лютому 2015 року генеральний прокурор Віктор Шокін відновив досудове розслідування кримінальної справи за фактом вбивства журналіста Георгія Гонгадзе й створив слідчу групу з розслідування справи.

Розділи: Суспільство

17 квітня

Інші дати
Григорій Давиденко
1921 – льотчик, учасник Другої світової війни, Герой Радянського Союзу. Здійснив 215 бойових вильотів, провів 13 повітряних боїв.
Розгорнути
Народився Микита Хрущов
(1894, с. Калинівка, Росія - 1971) – радянський державний діяч, керівник Комуністичної партії УРСР (1938 – 1947), перший секретар КПРС (1953—1964).
Цвіте терен, цвіте терен, А цвіт опадає. Хто в любові не знається - Той горя не знає. (Українська народна пісня)
Розгорнути