chrome firefox opera safari iexplorer

Митці пропонують перейменувати аеропорт «Бориспіль» на честь Казимира Малевича

14 квітня 2016 о 08:40

Культурні діячі написали листа Президентові України, Верховній Раді та Кабінету Міністрів із проханням підтримати ініціативу щодо назви міжнародного аеропорту «Бориспіль» на честь Казимира Малевича.

«Надання імені Казимира Малевича міжнародному аеропорту „Бориспіль“ надасть можливість іншого позиціонування України та стане важливим геополітичним маркером для нашої країни на світовій мапі. Переконані, що це стане вагомим подарунком України до 25-ї річниці Незалежності», – йдеться у зверненні, повідомляє Gazeta.ua з посиланням на ART UKRAINE.

Ідея надання імені Малевича аеропорту «Бориспіль» належить директорці «Мистецького Арсеналу» Наталії Заболотній.

«У світі далеко не всі знають, що Малевич народився в Києві. Якщо можновладці підтримають громадську ініціативу щодо надання ім'я Казимира Малевича міжнародному аеропорту Бориспіль, ми матимемо кардинально інше позиціонування України. Цей жест стане важливим геополітичним маркером на світовій культурній мапі для України та Києва. Іноземці розумітимуть, що вони летять не в країну проблем, війни, Чорнобиля, політичних негараздів, а туди, де народився один з найвідоміших у світі митців, знакова постать для історії мистецтва XX століття!», – вважає вона.

Розділи: Суспільство

27 грудня

Інші дати
День пам’яті Мелетія Смотрицького
(1577, Хмельницька область - 1633) — світське ім'я Максим Герасимович, письменник, церковний і освітній діяч, український мовознавець, праці якого вплинули на розвиток східнослов'янських мов. Автор «Граматики слов'янської» (1619), що систематизувала церковнослов'янську мову.
«Не віра робить Русина русином, Поляка поляком, Литвина литвином, а народження і кров руська, польська і литовська». (Мелетій Смотрицький)
Розгорнути
Народився Василь Ємець
(1890, с.Шарівка, Харківська область – 1982) – бандуриста-віртуоза, бандурного майстра, історика, письменника. На своїй бандурі виконував транскрипції творів Бетховена, Чайковського, Дворжака і мріяв поставити її поруч арфи, скрипки, піаніно.
Розгорнути