chrome firefox opera safari iexplorer

Дніпропетровці відродили Шахову алею

23 травня 2016 о 15:00

У Дніпропетровську відкрили оновлену Шахову алею в парку ім. Т. Г. Шевченка, яку реставрували упродовж двох останніх місяців. Шахова алея з’явилася ще 1971 року і стала давно культовим місцем для любителів чорно-білих баталій. За 45 років існування алеї премудростей древньої гри тут навчалося не одне покоління дніпропетровців. Шахісти збираються тут у будь-яку пору року, навіть взимку, коли на вулиці стоїть мороз. Щоправда, за весь цей час на знаменитій алеї не було жодного ремонту. Та все ж у місті знайшлися меценати, небайдужі до шахової гри, і побажали зробити красивим цей невеликий куточок парку. Нинішнього року за їхній рахунок на Шаховій алеї відновили плитку і бордюри, оформили клумби, відновили всі 14 ігрових столів і відреставрували мармурову підлогову дошку для гри метровими пластиковими фігурами, комплект яких придбали в США.

Право офіційно відкрити Шахову алею здобули переможці міського шахового турніру в рамках проекту «Шкільні ігри Дніпра-2016». На оновленій алеї одразу ж провели нагородження переможців дитячого шахового турніру. Перший символічний хід на головній дошці парку довірили зробити міжнародному гросмейстеру Дмитру Максимову. «Цю дошку пам’ятаю з чотирьох років, і мені дуже приємно бачити її відреставрованою!» — сказав шахіст. Після цього і діти, і дорослі з ентузіазмом почали тестувати величезні фігури і нові шахові столики.

Джерело: День
Розділи: Спорт в Україні

14 листопада

Інші дати
Народився Андрій Малишко
(1912, м.Обухів, Київська область - 1970), український поет, перекладач, літературний критик. Автор численних збірок поезій («Лірика», «За синім морем», «Далекі орбіти», «Дорога під яворами»), поеми «Прометей».
«Рідна мати моя, ти ночей не доспала, І водила мене у поля край села, І в дорогу далеку ти мене на зорі проводжала, І рушник вишиваний на щастя дала. Хай на ньому цвіте росяниста доріжка, І зелені луги, й солов»їні гаї, І твоя незрадлива материнська ласкава усмішка, І засмучені очі хороші твої. » (Андрій Малишко)
Розгорнути