chrome firefox opera safari iexplorer

Механізм субсидування в Україні — це проста роздача бюджетних коштів, — експерт

14 травня 2016 о 18:46

В Україні сьогодні немає цивілізованого механізму субсидування, а діючі моделі — це просто роздача бюджетних коштів, заявила DT.UA експерт з питань енергетики Інституту суспільно-економічних досліджень Оксана Короткевич.

«Діючі моделі, на мою думку, гірші, ніж дотування „Нафтогазу“, яке постійно здійснювалося до 2015 р. Це просто роздача бюджетних коштів. Усю цю систему треба змінювати. І не тільки модель надання субсидій на житлово-комунальні послуги. Реформа енергетичних субсидій потребує супутніх заходів в інших галузях», — наголошує експерт.

Короткевич зазначає, що лише субсидуванням населення питання не обмежується.

За її словами, промисловість і бізнес потребують впровадження заходів для енергоефективності, інвестицій в інфраструктуру, програм перенавчання фахівців, а банківська система повинна будувати фінансову інфраструктуру для монетизації пільг і відкривати кредитні лінії для проектів енергоефективності для малого й середнього бізнесу.

Крім того, на думку експерта, транспортна галузь має вдосконалювати систему громадського транспорту, знаходити альтернативні способи вантажоперевезень (залізничні й водні шляхи), підтримувати приватний громадський транспорт у перехідний період.

Також соціальна галузь потребує вдосконалення пенсійного й медичного страхування, підвищення мінімальної зарплати, підтримки малозабезпечених верств населення, наголошує Короткевич.

«Усе це має координуватися макроекономічною політикою, а саме — управлінням інфляцією, посиленням ринкових процесів і стимулюванням конкуренції», — заявила вона.

Нагадаємо, після підвищення цін на газ кількість домогосподарств, які будуть отримувати житлові субсидії, зросте до 8-9 млн, заявив міністр соціальної політики Андрій Рева.

Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...