chrome firefox opera safari iexplorer

У Львові відбудеться творчий вечір Ігоря Калинця з нагоди його 77-річчя

17 травня 2016 о 12:34

9 липня поет, прозаїк, представник пізньошістдесятницької генерації та дисидентсько-самвидавного руху в Україні, лауреат Національної премії ім. Тараса Шевченка, почесний доктор Львівського національного університету імені Івана Франка Ігор Калинець відзначатиме 77-річчя.

29 травня Ігор Миронович запрошує львів’ян та гостей міста до Концертного залу ім. Станіслава Людкевича Львівської філармонії, де відбудеться літературно-музична зустріч, під час якої ітиметься про творчий шлях уродинника.

Як розповіли «Дню» у філармонії, у першій частині вечора відзначатимуть півстоліття від часу виходу у світ першої друкованої збірки поета — «Вогонь Купала» (1966), написаної ще до ув’язнення. І на тривалий час — єдиної, бо поезії Калинця внесли у так званий чорний список. Наступні його поетичні збірки вийшли друком вже за незалежної України.

Нагадаємо, що за участь у дисидентському русі 1972 року Ігоря Калинця було засуджено на шість років ув’язнення суворого режиму і три роки заслання. До Львова повернувся 1981-го. Того ж року написав останнього вірша.

У другій частині літературно-мистецького вечора Ігор Калинець декламуватиме свої поезії 1970-х рр. А завершиться зустріч творами відомих композиторів та піснями на ранні поезії Ігоря Калинця.

Участь у вечорі візьмуть Державна заслужена академічна капела України «Трембіта» (художній керівник — професор Микола Кулик) та студенти факультету культури і мистецтва Львівського національного університету ім. І. Франка (клас Галини Воловецької).

Співорганізатор заходу — Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка», заступником директора якого є Ігор Калинець.

Джерело: День
Розділи: Новини культури

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути